Rádio do koupelny? Existuje více možností, jak využít techniku


koupelna-podle-feng-shui-musi-navozovat-prijemnou-naladu_fotolia_35584264_xs_1600x900ms

Hudba je tou příjemnější záležitostí v našich životech. Ač si to nemusíme připouštět, dokáže nás ovlivnit více, než by se mohlo zdát. Umí zlepšit náladu, povzbudit, motivovat a nakopnout, což je přesně to, co potřebujeme po ránu na probuzení a večer, aby nám v žilách začala proudit čerstvá krev. Rádio do koupelny tak patří mezi ty nejlepší doplňky.

I když třeba patříte mezi ty, kteří se moderním technologiím vyhýbají, pak zrovna rádio v koupelně by mohlo být tou věcí, která udělá váš život pozitivnější. Nemusí se jednat o žadné poslední výkřiky techniky, na druhou stranu ale existují i sestavy, které udělají z poslechu hudby v koupelně zážitek.

Hudba v koupelně – rádia i přehrávače

Prostředí v koupelně je specifické a proto je potřeba podle toho přihlížet i k výběru techniky. Samotná rádia nebo rovnou přehrávače je potřeba vybrat odolná a z kvalitních materiálů. A protože koupelna a vana jsou relaxačním místem, tak to chce maximální pohodlí i co se týče hudby. Moderní elektronika určená speciálně pro koupelny disponuje vším, co potřebujete pro maximální komfort. Proto nezapomeňte na dálkový ovládač, v ideálním případě voděodolný, aby nebyly obavy z jeho používání mokrou rukou. Při použití těchto systémů není zpravidla potřeba nic bourat a přestavovat, snadno se totiž začlení do stávající koupelny.

Pravdou zůstává, že speciální vybavení je vždy o něco dražší, než to běžné. Kdo však hledá alternativu, téměř vždy najde, a to platí i v případě rádií a přehrávačů do koupelny. Pro náročné podmínky je dělané i vybavení pro outdoor, jež bylo zkonstruováno aby vydrželo třeba i déšť.

Existují však jen malá mobilní rádia, která se dají přisátím připevnit na zeď a tak poslouží těm méně náročným. Samozřejmostí je pak zabudování hodin nebo teploměru. Mírně náročnější poslouží menší mp3 přehrávače, jenž se obvykle chlubí moderním designem.

Naopak pro ty nejnáročnější pak existují „chytré vany." Nejenže samy regulují teplotu vody nebo výšku její hladiny, ale jsou také vybaveny reproduktory.

jake-jsou-masazni-vany-do-koupelny_1600x900ms 

Reproduktory a přehrávač do koupelny

Jakékoliv vybavení do koupený musí být odolné vodě. I tady se rozlišují jednotlivé stupně odolnosti od jedničky, což znamená ochranu proti svisle padajícím kapkám, až po osmičku, která odolává potopení.

Buď se dá pořídit specifické koupelnové vybavení nebo lze použít to, které se instaluje do venkovních prostor.
Na přehrávač jsou kladeny podobné nároky jako na autorádia – to znamená malá velikost, ale maximální funkčnost, tedy přehrávání všech dostupných formátů hudby.
Ideálním řešením je zapojení reproduktorů k již existujícímu systému. Takový postup bývá součástí inteligentních domácností, které jsou stále častější.

Hudba v koupelně není ničím výjimečným a dnes se s ní dá setkat ve spoustě moderních koupelen. Jen se správným hudebním doprovodem totiž bude odpočinek ve vaně s horkou vodou kompletní.

publikováno: 6. 12. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.