PR článek

Realitní kanceláře poskytují kvalitní právní služby


Nemovitost paní Schindele

K nakládání s nemovitostmi standardně také patří právní stránka věci. Kupní smlouva by měla řešit všechny vztahy, které jsou s nemovitostí spjaté. Může se jednat například o různá břemena nebo zástavní práva, která na nemovitosti váznou. Kvalitní realitní kancelář kupní smlouvu zpracuje po konzultaci s vlastním právním oddělením. Klienti však často vyhledají i nezávislého advokáta, který potvrdí, že je vše v pořádku. Tato kontrola přispívá k větší jistotě a ke klidu zúčastněných stran.

Právní služby v oblasti nemovitostí zajistí i realitní kancelář

Náplní práce realitních makléřů je nejenom vyhledávat a sjednávat obchody s nemovitostmi, kterou jsou pro dané strany nejvýhodnější, ale také sepisovat konkrétní smlouvy. Součástí spolupráce s realitní kanceláří bývá kromě zaplacení standardního poplatku také mnoho služeb a výhod, mezi které patří mimo jiné kvalitní právní služby. Například kupní smlouva, která bude zpracována odborníky ze společnosti PATREAL, má všechny zákonem stanovené náležitosti. Reference klientů potvrzují, že následná externí právní kontrola potvrzuje bezproblémovost vzájemné spolupráce s realitní kanceláří.

Soukromé právní služby si klienti musí hradit sami

Jelikož nákup nebo prodej nemovitosti představuje velké životní rozhodnutí, není překvapující touha po maximální jistotě, že je vše po právní stránce v pořádku. Nicméně by se nemělo zapomínat na to, že externí právník může celou transakci značně zdržet a zároveň prodražit. Seznámení se s konkrétními podmínkami, zkontrolování smlouvy nebo konzultace s klientem představují jen několik málo položek, které si advokát naúčtuje.

Platbu za právní služby si s advokátem vyjednejte předem

Realitní makléři doporučují sjednání si paušální částky za všechny tyto kroky jako celek. Dohoda o konkrétní odměně však opět zůstává pouze na klientovi. Zkušení realitní makléři mohou mít předjednané externí právníky, které mohou svým klientům v případě potřeby doporučit. Neváhejte se tedy na svého realitního makléře s důvěrou obrátit.

Průtahy s uzavřením kupní smlouvy může způsobit její komplikovanost, říkají reference

Některé nemovitosti mohou změnit vlastníka téměř v řádu minut. K platné kupní smlouvě stačí pouze dostatečně určité označení smluvních stran a samotné nemovitosti, shoda ohledně kupní ceny a písemná forma. V jiných případech však do cesty vstupují právní instituty jako služebnost cesty, věcné břemeno na dožití, právo stavby či zástavní právo. Pokud zápis z katastru nemovitostí ukazuje jakékoliv nesrovnalosti, vše důkladně konzultujte s realitním makléřem nebo právníkem.

Čestná prohlášení mají ve smlouvě svůj účel

Obvykle se také do kupní smlouvy přidává prohlášení o neexistenci dalších práv spojených s nemovitostí, aby se později nemohly objevit nějaké nároky třetích osob. Díky tomuto prohlášení přebírá původní vlastník odpovědnost a potvrzuje jím, že skutečně prodává nemovitost bez postranních úmyslů. Problematika kupních smluv k nemovitosti vyžaduje velkou míru obezřetnosti, a proto kontaktujte profesionální makléře z realitní kanceláře PATREAL.

publikováno: 26. 4. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.