PR článek

Realitní makléři zařídí prodej pozemku profesionálně a rychle


Pozemek paní Pazové

Prodej nemovitosti může být pro obyčejného člověka velmi náročný. Jak vybrat vhodného kupce, jak zajistit získání nejvyšší ceny nebo jak uskutečnit prodej v co nejkratším čase? Na tyto otázky poskytnou odpovědi profesionální realitní makléři společnosti PATREAL. Prodej pozemku, domu nebo bytu by se měl uskutečnit v řádu měsíců. Na realitní kanceláře se obracejí také potenciální kupci se svými požadavky a prací realitního agenta je co nejrychleji tyto zájemce kontaktovat. Nemovitost tedy můžete prodat bez starostí.

Základem rychlého prodeje bývá kvalitní inzerce prodávaného pozemku

Každý, kdo prodává nějakou nemovitost, za ni chce získat nejvyšší možnou peněžní částku. Konkrétní hodnota nemovitosti závisí především na současné ekonomické situaci trhu s nemovitostmi. Rozhodující může být také lokalita, čistota životního prostředí nebo míra nezaměstnanosti v oblasti. Tato kritéria představují proměnné, které nemůže vlastník nemovitosti nijak ovlivnit. Nicméně před samotným prodejem může vlastním přičiněním cenu nepatrně navýšit. To spočívá zvláště v dokonalém úklidu domu nebo bytu. Usazené nečistoty, které budoucí kupec uvidí i na fotografiích, zbytečně ubírají nemovitosti na přitažlivosti. Stejné pravidlo platí i při prodeji pozemku. Jestliže se jej snažíte prodat, pravidelně sekejte trávu, zastřihněte zpustlý živý plot a jiné keře nebo ze země posbírejte shnilé ovoce. Uklizená zahrada působí příjemnějším dojmem a kupce tedy najdete snáze.

O ceně pozemku rozhoduje i druh nebo lokalita, ve které se nachází

Dalším způsobem, jak zvýšit cenu pozemku před jeho prodejem, může být i změna druhu jeho určení. V katastru nemovitostí se zaznamenává, k jakému účelu má daný pozemek sloužit. Za nejvyšší cenu se samozřejmě prodávají pozemky stavební. Změna účelu a druhu pozemku je však náročný proces, který může trvat dokonce několik let. Cenu pozemku ovlivňuje i oblast, ve které se nachází. Například pozemky v chráněných krajinných oblastech mají také vyšší cenu, jelikož se předpokládá čistší životní prostředí. Téměř každý pozemek je prodejný a zkušení realitní makléři společnosti PATREAL najdou vhodného kupce.

Prodej pozemku většinou trvá několik měsíců, říkají reference klientů

Nemovitost je vyčištěná, pozemek je uklizený, jen vhodný kupec se stále neukázal. Problém by mohl být ve špatné inzerci. Základem by měly být kvalitní fotografie, které ukazují všechny přednosti nabízené nemovitosti. Některé internetové portály s realitami nabízejí službu tzv. „topování", což znamená, že se váš inzerát bude ukazovat na předních místech při vyhledávání. Také je vhodné umístit nabídku na více stránek, aby zaujala větší počet lidí. Avšak na všech by se měla objevit stejná cena, přidává to na důvěryhodnosti prodávajícího. Pokud si sami s prodejem pozemku či domu nevíte rady, obraťte se na realitní kancelář PATREAL, která má od klientů kvalitní reference.

publikováno: 11. 1. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.