Rekonstrukce, modernizace nebo celková výměna výtahu?


778-1004138221

Trnete při každém cuknutí výtahu? Už jste unavení ze zdlouhavého kodrcání starého výtahu ve vašem bytovém domě, který si navíc zastavuje tam, kde nemá? Domluvte se s ostatními nájemníky nebo majiteli bytu a nechte váš starý výtah opravit nebo opravit za nový.

Až 80 % výtahů v České republice neodpovídá dnešním standardům, nesplňují normy Evropské unie a skrývá se v nich celá řada nebezpečí. Statistiky úrazovosti výtahů mluví jasně, staré výtahy jsou nebezpečné, nespolehlivé a esteticky nevyhovující, jsou pomalé a nepřesně zastavují ve stanicích.

Největší bezpečnostní rizika starých výtahů

  • absence kabinových dveří
  • nepřesné zastavování výtahu v úrovni stanice
  • únava materiálů v rizikových oblastech

elevator-358249_1920

Nevyhovující stav výtahů

Většina výtahů v bytových či panelových domech je v provozu kolem dvaceti let. Jejich aktuální stav je rozhodně nedostačující. Odborníci soudí, že výtahy, vyrobené před rokem 1993, tyto normy nesplňují a nelze je opravit tak, aby byla odstraněna všechna rizika. Proto nezbývá, než stávající výtah modernizovat nebo pořídit výtah nový.

Modernizujte váš výtah včas

Každý vlastník či provozovatel výtahu nese podle platné právní legislativy plnou zodpovědnost za způsobilost provozovaného zdvihacího zařízení a za jeho údržbu. V případě vzniku jakéhokoliv úrazu, újmě na zdraví nebo na majetku, hrozí majiteli nevyhovujícího výtahu soudí stíhání.

elevator-1121069_1920

Pravidelný servis výtahů

Provoz každého výtahu je podmíněn zajištěním odborné servisní služby a jeho pravidelnými kontrolami a revizemi. Provádění prohlídek a servisu výtahů v provozu upravují předpisy a normy ČSN 27 4002 a ČSN 27 4007. Výsledkem pravidelné inspekční prohlídky je zpráva, v níž jsou uvedeny všechny nedostatky výtahu.

Modernizace či výměna výtahu

Mezi hlavní důvody, proč je nutné váš starý, dosluhující nebo poruchový výtah vyměnit anebo modernizovat, patří především bezpečnost přepravovaných osob, spolehlivost, ale také jeho úspornost při provozu. V České republice je stále více jak polovina výtahů (především v bytových domech) v nevyhovujícím stavu a statistika úrazovosti na těchto zařízeních je alarmující.

 

Co by vašemu novému výtahu nemělo chybět?

Moderní a spolehlivý výtah by měl být samozřejmou součástí každého panelového domu. Nové výtahy by měly být především vybaveny vnitřními dveřmi, speciálním brzdícím systémem nebo telefonickým propojením s nepřetržitou službou pro případ, že by ve výtahu někdo uvázl. Nové bezpečnostní prvky, jako kabinové dveře a nehořlavé materiály, eliminují rizika při provozu výtahu.

Kromě bezpečnosti musí osobní výtahy plnit také svou základní funkci, tedy spolehlivě přepravovat cestující. Součástí moderních výtahů jsou také prostornější kabiny, které poskytují více pohodlí osobám s kočárkem či handicapovaným osobám. Dalším pozitivem moderních výtahů je také estetický vzhled. Dnes můžete vybírat z široké nabídky materiálů a dekorů, které vytvoří velmi příjemné prostředí.

Pokud jste se rozhodli pro jeho modernizaci, je potřeba pečlivě vybrat dodavatele i montážní firmu. Obraťte se na odbornou firmu prověřenou referencemi, jejíž zkušenosti jsou zárukou skvělého výsledku a vaší dlouholeté spokojenosti. Za poskytnuté informace děkujeme společnosti Výtahy VOTO - výroba, montáž, opravy a servis výtahů Praha, Plzeň.

publikováno: 2. 1. 2017
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.