PR článek

Rekonstruujete či stavíte? Pořiďte si tažné zařízení


frog

Ověřte si, zda můžete k autu tažné zařízení namontovat

Než si začnete vybírat tažné zařízení, je dobré si v technickém průkazu zkontrolovat, zda je montáž u vašeho vozidla možná. Ve většině případů to zle, ale jsou i auta, u nichž není možné tažné zařízení nainstalovat. Zajímat by vás mělo, jaká je povolená přípojná hmotnost pro vaše vozidlo. Jestliže si chcete koupit nový vůz, je dobré si předem ověřit, zda budete moci právě u něj tažné dodatečně namontovat, anebo si u výrobce předem sjednat montáž tažného nebo přípravu na pozdější montáž.

Bohatý výběr kvalitních tažných zařízení

Jestliže se chcete podívat, jaká tažná zařízení jsou v nabídkách obchodů, inspirace se nachází zde. Rozdělujeme však tři základní typy těchto zařízení: pevná tažná zařízení, odnímatelná a otočná. První skupina je cenově nejlevnější a je ideální pro ty, kdo budou tažné využívat často. Odnímatelné tažné zařízení pak dělím do dalších třech skupin: ruční, pákové a automatické. Jsou určená pro příležitostní použití, mají jednoduchou a spolehlivou konstrukci, stejně jako se snadno obsluhují. Otočné zařízení patří do luxusní třídy tažných. Doposud nebylo překonáno pro svou bezproblémovost a pohodlí. Je kdykoli připraveno k okamžitému použití.

Návštěva registru vozidel

Abyste mohli tažné zařízení používat, je nutné jej nechat zapsat do technického průkazu vozidla. K tomu budete potřebovat typový list, který dostanete při koupi tažného zařízení, a také protokol o montáži, který vám vystaví certifikovaný autoservis, který montáž provede. Proto je nutné nechat práci provést profesionály, nikoli doma vlastnoručně, byť jste zdatní kutilové a zvládli byste to.

Nezbývá než si ověřit, zda u vašeho vozu můžete tažné zařízení namontovat, a pokud ano, vybrat si to nejvhodnější. Investované peníze se vám brzy vrátí a vůz budete moci využívat k mnoha dalším účelům než doposud.

publikováno: 14. 10. 2020
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.