Robotické vysavače – podle jakých parametrů je vybírat


robotické moderní vysavače4

Na trhu narazíte na robotické vysavače v různých cenových hladinách. Ty nejlevnější pořídíte už od tisícikoruny, nejmodernější a nejvýkonnější pak stojí i několik desítek tisíc. Jaké parametry jsou při výběru nového robotického vysavače důležité? Sepsali jsme pro vás ty nejdůležitější parametry, na které byste se při poohlížení po robotovi měli zaměřit. Vzájemným srovnáváním parametrů jednotlivých modelů docílíte výběru takového robotického vysavače, který bude odpovídat vašim potřebám i finančním představám.

DÁLE NA TÉMA: ROBOTICKÉ VYSAVAČE - CO UMÍ

Způsob navigace

Při výběru robotických vysavačů do větších členitých prostorů doporučujeme pořizovat modely s navigací. Jsou vybaveny GPS, kamerami nebo laserovými senzory, díky kterým zmapují plochu k úklidu a vyčistí ji co nejefektivněji. Robotické vysavače bez navigace jsou podstatně levnější, po prostoru se ale pohybují náhodně na základně vnitřního algoritmu. Úklid s vysavačem bez navigace nebude nikdy tak přesný, rychlý a důkladný.

Použité typy kartáčů

Robotické vysavače mohou být vybaveny různými typy kartáčů. Kvalitní vysavače by měly mít rotační i postranní kartáče. Rotační přitom mohou být buď gumové, nebo štětinové. Pro úklid hrubých nečistot a čištění tvrdých podlah se hodí kartáče gumové, naopak pro vysávání koberců a zachycování jemného prachu či vlasů a chlupů se hodí spíše kartáče štětinové. U nich je však třeba počítat s náročnější údržbou.

Kapacita baterie

Čím větší místnosti máte, tím by měla být kapacita baterie robotického vysavače větší. Při výběru spotřebiče se zaměřte na parametry doby nabíjení a doby provozu. Moderní robotické vysavače vynikají rychlým dobíjením při provozu i několik hodin. Používání takového přístroj je pohodlné, protože na jedno nabití zvládne vyčistit velkou plochu a vzhledem k rychlému dobíjení svou práci dokončí také brzy.

Objem zásobníků

Prach a nečistoty se ukládají do zásobníku umístěného v těle robotického vysavače. Čím větší bude mít zásobník objem, tím méně často jej budete muset vysypávat a čistit. Zásobníky na prach mají objem od cca 0,3 do 0,8 litru. Existují také přístroje, které plní současně funkci robotického mopu. Ty jsou navíc vybaveny zásobníkem na vodu, a to o objemu od 150 do 300 ml.

Maximální výška překážky

Máte mezi jednotlivými místnostmi prahy? Pak se zajímejte o maximální výšku překážky, se kterou si robotický vysavač poradí. Levné přístroje prahy nepřekonají, naopak ty dražší zvládnou bez problémů přejezd překážky o výšce 2 cm.

Funkce

Při výběru nového robotického vysavače se zajímejte také o doplňující funkce, kterými se pyšní. Některé přístroje mají k dispozici mobilní aplikace pro ovládání před telefon, jiné jsou vybaveny systémem proti zamotání do kabelů. Praktickou funkcí je program SPOT, který je předurčen pro lokální úklid. Robot důkladně vyčistí malou plochu (obvykle 1 m2), což využijete například při vysypání mouky nebo jiných sypkých látek v kuchyni.

Čtěte také:

publikováno: 30. 12. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.