Rozměrná vana pro dva není pro každodenní využívání to pravé


vana

Velká vana má spoustu výhod i nevýhod. I při rychlé koupeli spotřebujete spoustu vody, na druhou stranu se tam však vejdete i dva. A relax v páru je přeci skvělý! Jen je třeba, aby měl každý alespoň trochu svého prostoru a společné chvilky při koupeli se tak neproměnily ve věrnou simulaci pobytu v konzervě se sardinkami.

 

Při pořizování velké vany je potřeba respektovat dispozice koupelny a přizpůsobit jim nejen samotné rozměry, ale také tvar vany.

Čím se liší vana pro dva

Jedinou odlišností jsou její rozměry, díky nimž se do ní pohodlně vejdou dva dospělí lidé. Doporučovaným tvarem je rohová vana s prostorným dnem, ovšem možností je mnohem více. Pořídit se dá klasický obdílníkový tvar, který má však méně zkosené stěny; ve větších rozměrech se prodávají i volně stojící vany.

Nejvyšší třídu a zhmotnění koupelnového luxusu představují vany pro dva s hydromasážním systémem. Koupel s bublinkami (a nejen těmi ve skleničkách) bude patřit ke komfortu, jenž si můžete dopřávat kdy chcete.

Vany pro dva mívají specifický tvar – obvykle disponují stejným propracováním na obou koncích. Opěrky pro lokty, odkládací prostor nebo opěrky jsou ve dvojím provedení. Některé vany umožňují i individuál ní nastavení parametrů pro každého z partnerů.

Jistě se zamyslíte nad neekonomičností každodenního koupání v takové velké nádobě. Spotřeba by byla opravdu velká, proto tyto vany nejsou určeny pro každodenní očistný rituál, ale jen jako místo pro občasný odpočinek.
vana2 

Voda ve velké vaně rychle chladne

To, jak rychle bude klesat teplota vody ve vaně nezáleží na jejím materiálu. Ten proces sice ovlivňuje, avšak nijak zásadně. Stěžejní je v tomto případě velikost vodní hladiny a rozdíl mezi teplotou vzduchu a vodou. Řešením je tak vytápění na vyšší teplotu. Zpravidla se doporučuje kolem 24°C.

Co patří k vaně pro dva? Barvy, vůně a pěna

Společnou koupel ale dělá výjimečnou něco zcela jiného, než je velikost a tvar vany. Důležitější je celková atmosféra, kterou můžete snadno dotvářet pomocí světla, barev a vůní. Některé veny mají rovnou zabudován systém osvětlení, který lze předprogramovat a ovládat rovnou z lázně. U jiných si budete muset pomoct externími zdroji.

Vůně a pěnu pak zajistíte použitím kvalitních koupelových solí, mýdlových hoblin, pěn a dalších doplňků.

Vana pro dva tak kvůli nákladům není každodenní záležitostí. Poídit si ji ale do větší koupelny rozhodně není na škodu. Nemusíte se poohlížet jen po obrovských wellness vanách, dobře totiž poslouží i menší a skromnější. Vždy jde totiž důležitější atmosféra, která takovou příležitost doprovází.

publikováno: 14. 6. 2014
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.