G+

 

 

S rekonstrukcemi a drobnými opravami pomůže hodinový manžel


hodinovy manzel

S údržbou domácnosti souvisí i opravy či rekonstrukce menšího nebo většího rozsahu. Pokud na ně nemáte čas, nebo zkrátka nevíte, jak je realizovat, nabízí se řešení v podobě hodinového manžela. Tak se nazývá živnost, která v současné době zažívá opravdový rozmach. Hodinový manžel je vlastně kutil, který vám doma pomůže s tím, s čím si sami neporadíte. Ať už se jedná o výměnu zásuvky, nebo třeba opravu kapajícího kohoutku či renovaci dveří. Rozsah nabízených služeb vždy závisí na šikovnosti daného muže.

Poptávka po službách hodinového manžela roste, není se ale čemu divit. Ne každý je natolik manuálně zručný, aby potřebnou opravu zvládl sám, a ani volného času v dnešní uspěchané době moc nezbývá. Pokud navíc ani nedisponujete nutným nářadím, nic jiného, než oslovit někoho jiného, zkrátka nezbývá. Je ale zřejmé, že vysoce odbornou práci hodinový manžel nezastane. Takže pokud vám přestanou fungovat elektrické rozvody v domě, budete se muset obrátit na odborníka – elektrikáře. Hodinový manžel si poradí spíše s drobnějšími opravami kutilského či řemeslného charakteru.

Co všechno šikovný hodinový manžel zvládne a za kolik?

 O tom, co bude schopen tento kutil na objednávku zajistit, je potřeba se dopředu informovat. Zpravidla se ovšem jedná o klasické činnosti jako výměny zásuvek a vypínačů, smontování nábytku, instalace elektroniky, oprava kapajícího kohoutku, vymalování, tapetování, vyčištění odpadu, posekání trávy, úklid okolo domu a na zahradě, spárování tmelem apod. Hodinový manžel však může pomoci i s náročnějšími úkoly, případně s doděláním prací po profesionálních řemeslnících a instalatérech. Z podstaty této moderní živnosti by se nemělo jednat o práce, které zaberou více jak den či dva, za všechny stačí zmínit renovace koupelen apod. I když nabídka je vždy individuální a odvíjí se od možností a schopností konkrétního člověka. Pokud však není hodinový manžel v daném oboru vyučen, nemůžete očekávat, že výsledky náročnější práce vyžadující konkrétní znalosti budou jako od zkušeného odborníka.

hodinovymanzel2

Cenově se služby hodinového manžela pohybují od zhruba 200 do 500 Kč za hodinu, záleží především na rozsahu služeb a také lokalitě. K ceně za služby se samozřejmě připočítávají i případné náklady na použitý materiál a někdy i dopravné. Pokud této zajímavé možnosti, jak nenechat domácnost chátrat, využijete, měli byste pamatovat na to, že hodinový manžel je živnostník jako každý jiný, a měl by vám proto vystavit potřebné doklady o provedených pracích.

Jestliže nemáte z jakéhokoliv důvodu možnost postarat se o svou domácnost, jeví se hodinový manžel jako velice dostupné řešení, které vás nebude stát žádné úsilí. Obdobně jako při výběru firem pátrejte po dobrých referencích, abyste měli jistotu, že si do domu pustíte opravdového kutila s dobrými výsledky.

publikováno: 30. 5. 2012
přečteno: 785×
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
Financování běžných oprav domu - půjčíme vám

Financování běžných oprav domu – kdo vám půjčí?

Potřebuje váš dům novou střechu nebo zateplení? Odešel vám starý kotel, ale na nový rodinné úspory nestačí?… ...


Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...