S úklidem sněhu značně pomůže sněhová fréza


S úklidem sněhu značně pomůže sněhová fréza

I když je zima ještě poměrně daleko, již teď je vhodné přemýšlet o vybavení, které pomůže udržovat pozemek a prostor okolo domu i v období, kdy mnohé komplikuje sníh a mráz. V takových chvílích se každodenní rutinou stává i prohrabování cest a cestiček k domu i okolo něj, aby byly plochy bezpečné a sjízdné. Sněhová fréza je investicí, která se vrací v podobě snadného úklidu pozemku.

Likvidace sněhové nadílky je často obtížná a náročná, protože při ní ubývá nejen sil, ale také volného času. I proto je sněhová fréza vítaným řešením pro všechny, kteří se nechtějí úklidem sněhu zbytečně trápit a zdržovat, a přitom očekávají ty nejlepší výsledky po vynaloženém úsilí. Sněhová fréza celou akci urychlí, i proto patří k nedocenitelným kouskům vybavení domu. Je možné pořídit elektrickou nebo benzínovou sněhovou frézu. Elektrická sněhová fréza je vhodná spíše pro malé plochy v okolí domu, čemuž odpovídá i nepříliš velký výkon. Z hlediska schopností jsou tedy žádanější benzínové sněhové frézy, které je možno rozdělit na:

  • jednostupňové sněhové frézy
  • dvoustupňové sněhové frézy

Jednostupňová sněhová fréza se hodí pro menší plochy

Sněhové frézy označené jako jednostupňové jsou určeny do měst, kde je potřeba odklízet sníh především z chodníků, parkovišť a dalších zpevněných ploch, kde je napadaný sníh v menších vrstvách a tolik nepromrzává. Tato sněhová fréza je nenáročná na obsluhu, je lehká a manipulace s ní nevyžaduje žádné velké úsilí.

Jak tato sněhová fréza pracuje?

Veškerý princip je založený na nabírání sněhu rotujícím šnekem, který okamžitě posouvá sníh do komína, kterým je následně odhazován pryč – na potřebné místo. Tím, jak se šnek otáčí, je zajištěn celkový chod frézy.

Dvoustupňová sněhová fréza zvládne i vysoké závěje

Na místa, kde sníh padá hojněji a utváří závěje a přemrzlé hroudy, se jednoznačně hodí více dvoustupňová sněhová fréza, která je schopna zvládnout i náročný terén a udusaný sníh ve velkém množství. A tak je dvoustupňová fréza doporučovaným vybavením všech domů postavených v horských či podhorských oblastech.

Jak tato sněhová fréza pracuje?

I u této sněhové frézy zastává hlavní práci rotující šnek. Oproti jednoduššímu typu je však sníh vháněn do prostoru ventilátoru, díky kterému je pak možné odhazovat sníh komínem až do vzdálenosti zhruba 15 až 17 m. Výhoz z komína je možno nastavovat pomocí ovládání.

Levnější a dražší modely sněhové frézy se liší v mnohých parametrech

Je jasné, že za dobře vybavený stroj je nutné zaplatit odpovídající částku. Od konkrétních parametrů se samozřejmě odvíjí výsledky práce, které za sebou sněhová fréza zanechává. U levnějších a základních modelů se tedy setkáte s frézami, jejichž pojezd způsobuje rotující šnek, a nejsou určené pro odklízení sněhu v náročných podmínkách. Komplikovanější, kvalitnější a dražší zařízení jsou vybaveny možností automatického pojezdu dopředu a dozadu po kolečkách.

Sněhová fréza je jednoznačnou volbou pro všechny, kteří chtějí, aby úklid sněhu nebyl takovou dřinou jako doposud. Pokud se i vy rozhodnete, že si sněhovou frézu pořídíte, pamatujte především na to, že výběr se musí odvíjet od toho, jak velkou plochu, jakou a jak často budete v zimě s pomocí sněhové frézy obstarávat.

 

publikováno: 23. 9. 2011
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.