Skleněné dveře – elegantní a praktické


solo4

Je zcela pochopitelné, že skleněné dveře si v našich interiérech v poslední době získávají stále větší oblibu. Jejich elegantní vzhled působí velmi luxusním a moderním dojmem. Skleněné dveře jsou ale žádané nejen kvůli vzhledu, ale především díky vlastnostem materiálu, ze kterého jsou vyrobené.

Zajímavým benefitem, který skleněné dveře odlišuje od všech jiných interiérových dveří, je jejich prostorová úspornost. Kalené sklo, ze kterého jsou skleněné dveře vyrobené, je tlusté zhruba 8 mm, takže je oceníte všude tam, kde je zapotřebí prostorová úspora. Například posuvné skleněné dveře jsou z hlediska prostorové úspory absolutně ideálním řešením. Důležitou vlastností, která skleněné dveře odlišuje od všech ostatních, je průsvitnost nebo průhlednost. Díky této vlastnosti se skleněné dveře hodí do prostor, které mají špatné světelné podmínky a je žádoucí je trochu prosvětlit. Na rozdíl od jiných interiérových dveří totiž sklo umožní prostup světla ze světlých místností do tmavých prostor bez oken, například do chodby či předsíně. Skleněné dveře prostory vašeho interiéru krásně prosvětlí přirozeným venkovním světlem.

solo1solo2solo3

Skleněné dveře z čirého skla se používají zejména tam, kde je žádoucí ničím nerušený výhled, který umožňují. Zcela průhledné skleněné dveře jsou ideální, jako součást prosklených vstupů do zahrady, na balkon, či na terasu, anebo jako součást celoskleněných dělících příček v halách či ve foyer, v restauraci nebo v open space kancelářích.

Průsvitné skleněné dveře jsou ideální do prostor, kde je žádoucí přestup světla, ale úplný průhled do prostoru, který uzavírají, už žádoucí není. Pro zajištění neprůhlednosti se používá speciální mléčné či kouřové sklo, nebo sklo se strukturou. Případně můžete použít na skleněné dveře z průhledného skla speciální polepy, které zabrání průhlednosti skla bez ztráty průsvitnosti.

Odolnost vůči vlhkosti a střídání teplot mezi interiérem a exteriérem je další ceněnou vlastností skleněných dveří. Tuto vlastnost oceníte všude tam, kde by vysoká vlhkost a nestabilní teplota mohla způsobit poškození povrchu, nebo deformaci dřevěné konstrukce klasických dveří. Častým důsledkem vlhkého prostředí bývá také plíseň, zejména u zasouvacích dveří, které zajíždí do pouzdra.

Tyto problémy se nejčastěji objevují v prostorách koupelny, sauny, nebo wellness s bazénem, kde vodní páry kondenzují na povrchu dveří v důsledku rozdílné teploty uvnitř a zvenčí.

Pokud tyto specifické prostory vybavíte skleněnými dveřmi, vlhkost ani plíseň jejich životnost zaručeně neohrozí. Sklo je ideální také jako materiál dveří sprchových koutů, v kombinaci se skleněnými příčkami.

U skleněných dveří je zcela zásadním požadavkem, aby byly dveře vyrobeny z  bezpečnostního kaleného skla, které zajistí bezpečnost a trvanlivost skleněných dveří, takže ve vašem interiéru se budete cítit nejen příjemně, ale i v bezpečí.

publikováno: 1. 3. 2016
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.