Skleněné obklady do koupelny pomohou dotvořit výjimečnou atmosféru místnosti


Skleněné obklady do koupelny pomohou dotvořit výjimečnou atmosféru místnosti

Obklady do koupelny jsou funkčním a estetickým doplňkem, který se podílí na výsledném pocitu z prostoru. U něj může správně zvolený obklad zakrýt nedostatky a vyzdvihnout všechny jeho dispoziční přednosti. Elegantní řešení, co navíc pomůže vyrovnat se se stísněností malé koupelny, představují obklady do koupelny ze skla.

Stálicí mezi obkladovým materiálem koupelen je keramika. Tu však v poslední době vytěsňuje sklo, s nímž lze v interiéru doslova kouzlit. Proto je moderním trendem nejen koupelen, ale také kuchyní. Skleněné obklady do koupelny jsou navíc vyráběny i v různých barevných variantách, a tak je možné zahrnout je do jakéhokoliv designového konceptu, aniž by bylo nutné vzdát se požadavků na barevné provedení.

Sklo, to jsou výhody i nevýhody

Použití skla jako obkladů může interiéru v mnohých ohledech pomoci. Není to jen exkluzivita, elegance a schopnosti opticky měnit dispozice prostoru, ale také následná údržba, co je jednodušší než u keramiky. Za nevýhodu se považuje především cena skleněných obkladů, která je ještě donedávna dělala víceméně nedostupnými. Trend však jejich cenu zatlačil dolů, a tak se skleněné obklady do koupelny dostávají do povědomí širšího spektra uživatelů. Pravdou je, že za metr čtvereční kvalitního obkladu majitelé zaplatí nejméně cca. 1000 Kč.

K obkladovým účelům skla se využívá zejména lakovaných, které mají na rubové straně bezpečnostní fólii, co daný lak chrání, a smaltovaných, u nichž se barva nanáší pomocí sítotisku.

Skleněné obklady do koupelny ve velkém formátu, nebo jako mozaika?

Co se týče forem aplikace skleněných obkladů, nejčastěji se volí užití velkých formátů, které tak majitele domácnosti zbaví namáhavého čistění spár, a mozaikové provedení, které je velmi nápadité. To se hodí zejména jako olemování van, koutů a umyvadel, jež je možno tímto stylem zvýraznit. V obou případech dodá sklo danému prostoru opravdový šmrnc a rozzáří ho.


Lepení obkladů ze skla je založeno na obstarání speciálních tmelů a lepidel, které neobsahují přísady s pískem, co by mohl povrch skla znehodnotit. Vzhledem k tomu, že oproti keramice jsou skleněné obklady do koupelny nenasákavé, musí veškerou přilnavost zajistit použitý přípravek, a proto je více než vhodné vyhnout se výrobkům pochybné kvality.

Sklo samo o sobě jako materiál je nadčasové. Dlouhodobě si drží velkou popularitu, kterou mu zajišťují jeho specifické vlastnosti. V interiéru dokáže divy, protože ušlechtilý a čistý vzhled vyzdvihne všechny přednosti prostoru, kde je sklo použito v jakékoliv formě. Obklady do koupelny ze skla tak budou velmi nápaditou volbou.

publikováno: 21. 7. 2011
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.