Skleněný obklad za kuchyňskou linku – vyplatí se?


skleněný obklad do kuchyn

Jestli vás čeká realizace nové kuchyně, možná si lámete hlavu nad tím, jakým materiál použít za kuchyňskou linku. Možností je opravdu hodně: s oblibou se využívají keramické obklady, betonové stěrky i velké prosklené tabule. A právě na ty se podrobněji zaměříme. Skleněné obklady za kuchyňskou linku se totiž v moderních kuchyních objevují stále častěji, a to i přes jejich poměrně vysokou cenu. Přečtěte si, jaké jsou jejich vlastnosti a sami si udělejte jasno v tom, jestli se vám investice vyplatí.

Skleněný obklad jen tak nerozbijete

Pokud vás od pořízené velkorysého skleněného obkladu odrazuje obava z rozbití, uklidníme vás. Pro výrobu skleněných obkladů se totiž běžně využívá sklo kalené, které je díky tepelné úpravě kalením velmi pevné a téměř nerozbitné.

Pokud při neopatrné manipulaci ťuknete hrncem do obkladu, nemusíte se bát, že by se vám prasknul – to byste museli udeřit opravdu silně. Právě tato úprava povrchu skla však materiál prodražuje, a tak velkoplošné obklady nebývají nejlevnější. Narazíte-li na nabídku, která bude výrazně nižší než u konkurence, zjistěte si, jde-li skutečně o pevné kalené sklo, které vydrží takřka vše.

Obklady ze skla vypadají opticky čistě a jednolitě

V moderním bytovém designu dlouhodobě vede jednoduchý, čistý a funkční styl. K tomu se skleněné obklady skvěle hodí, proto je s oblibou doporučují i mnozí bytoví designéři. Ze skla je totiž možné zhotovit obklady dlouhé i několik metrů, a to bez jakýchkoliv spár či předělů. S tím souvisí i další výhoda skleněných obkladů, a to jednoduchá údržba.

Ze snadné údržby budete nadšení

Skleněné obklady dostávají plusové body také za velmi snadnou údržbu. Na rozdíl od dlažeb menších formátů naprosto odpadá problém s čištěním spár, které se snadno zamastí či jinak zašpiní a jejichž údržba zabere spoustu času. I čištění plochy skla je snadné. Použít můžete běžné čističe a odmašťovací, sáhnout můžete i po parním čističi nebo jiném pomocníkovi. Z povrchu skla jde dobře dolů mastnota, skvrny od potravin i prach. Při čištění byste však neměli používat drátěnky a jiné ostré předměty, kterými byste mohli povrch poškrábat.

Skleněné obklady jsou dostupné v mnoha barvách i dekorech

Pro obložení prostoru za kuchyňskou linkou se nejčastěji používají kalené skleněné plotny v bílé barvě. Ta je neutrální, prostor kuchyně opticky zvětší a dobře se kombinuje s nejrůznějšími materiály. Výrobci však nabízí skleněné obklady v libovolném odstínu z rozsáhlého vzorníku barev. Bez problémů tak můžete svou kuchyň vyšperkovat i červeným, modrým, šedým či béžovým obkladem. Vždy si dejte pozor na to, aby zvolený odstín navazoval na jednotný styl kuchyně a dobře k němu pasoval.

skleněný obklad kuchyně

Skleněné obklady se dokonce vyrábí i s různými dekory a grafickými prvky. Na výběr máte z řady geometrických tvarů i přírodních motivů, v případě zájmu si pak můžete nechat zhotovit skleněné obklad s grafickým prvkem dle dodané fotografie.

Obklady ze skla využijte i při renovaci staré kuchyně

Pokud se vám nechce investovat do nové kuchyně, ale rádi byste jí trochu obměnili a ozvláštnili, skleněné obklad může být vhodným prostředkem. Stačí jen odstranit původní obklady a nechat si zhotovit skleněné plotny na míru do daného prostoru. Počítejte s tím, že čím větší počet otvorů pro zásuvky a jiné prvky bude potřeba vyrobit, tím bude obklad dražší.

Chcete znát i další trendy a vychytávky ze světa kuchyní? Přečtěte si některý z dřívějších článků:

publikováno: 16. 4. 2021
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.