Sklo v interiéru nejsou jen luxfery


5005778250_06eb2e3a96_flickr

Sklo působí chladně, a to je pravděpodobně ten důvod, proč se tolik nevyužívá v interiérech. Opomíjeno je však neprávem, zapomíná se totiž na jeho další vlastnosti, mezi něž patří elegance, vzdušnost nebo žádoucí dávka tajemna. Modernizujte svůj domov, pusťte do něj více světla a užijete si design a funkčnost skla!

 

 

Kde všude lze použít sklo

Jednoduše můžeme říci, že všude. Nemusíte se omezovat pouze na prosklené dveře a příčky, působivé je použití průhledného materiálu jak na příčky schodů, tak na zábradlí. Své místo má i v kuchyni jako snadno omyvatelný materiál, proto můžete využít obkladaček ze skla nebo jednotné plochy umístěné za pracovní desku. Možná trochu problematičtěji se použití jeví v koupelně. Například zástěny u sprchových koutů a skleněných zdí je vyžadován častější úklid. Moderní design ale sklo používá třeba i u van a umyvadel, což by se ale už dalo zařadit do kategorie extravagance.

Rozdělení prostoru sklem

Sklo ve stavebních konstrukcích působí lehce a elegantně. Prostor rozčlení nenásilně, originálně a hlavně v něm bude mnohem více světla. Ve zdech se už v dřívějších dobách objevovaly luxfery, v současnosti velí trend jejich použití současně s běžnými tvárnicemi, díky čemuž se vytvoří zajímavé kontrasty. Luxfery mají široké využití od obvodového zdiva, až po použití v místnostech, často třeba v koupelnách. Lze je sehnat v různých barvách, pokud se vám ale právě divoké odstíny pojí s dobou socialismu, pak máte možnost sáhnout po moderních méně výrazných odstínech.

Izolační vlastnosti

Sklo, které se používá u oken, využívá pro perfektní izolaci zdvojení až ztrojení. Mezi jednotlivými vrstvami je plyn, který zlepšuje izolační vlastnosti. Pokud se rozhodnete pro okno přes celou zeď, pak můžete zvolit sklo s fólií umístěnou mezi dvojsklo. Využívá se také tenké vrstvy kovů, díky nimž se sníží množství unikajícího tepla.

 3596570090_6c4b457547_flickr

Příčky i dekorace ve znamení skla

Rozdělení místnosti pomocí tvrzeného skla je jednoduché a efektivní. Běžné používání vydrží bez problémů. Prostor zbytečně nezastíní, a pokud zvolíte mobilní příčku, pak s ní můžete později i manipulovat. Nespokojíte-li se s klasickou rovnou, zvolit můžete i různě ohýbané nebo obloukové. S ohledem na soukromí lze nechat sklo zmatnit nebo zkalit.

Zajímavé jsou i netradiční skleněné dekorace: na stěnu můžete jako dotvoření stylového interiéru použít
skleněné police nebo u stolu použít skleněnou desku místo dřevěné. V malém prostoru se pak osvědčily i skleněné odkládací stolky a vitrínky.

Co se týče bezpečnosti, skla se rozhodně obávat nemusíte. To, které se používá v interiérech je dostatečně pevné a opatřené fólií, díky níž se při rozbití střepy nerozletí do okolí, ale zůstanou na místě, podobně, jak je tomu například u autoskel.

publikováno: 11. 10. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.