G+

 

 

Sklo v interiéru nejsou jen luxfery


5005778250_06eb2e3a96_flickr

Sklo působí chladně, a to je pravděpodobně ten důvod, proč se tolik nevyužívá v interiérech. Opomíjeno je však neprávem, zapomíná se totiž na jeho další vlastnosti, mezi něž patří elegance, vzdušnost nebo žádoucí dávka tajemna. Modernizujte svůj domov, pusťte do něj více světla a užijete si design a funkčnost skla!

 

 

Kde všude lze použít sklo

Jednoduše můžeme říci, že všude. Nemusíte se omezovat pouze na prosklené dveře a příčky, působivé je použití průhledného materiálu jak na příčky schodů, tak na zábradlí. Své místo má i v kuchyni jako snadno omyvatelný materiál, proto můžete využít obkladaček ze skla nebo jednotné plochy umístěné za pracovní desku. Možná trochu problematičtěji se použití jeví v koupelně. Například zástěny u sprchových koutů a skleněných zdí je vyžadován častější úklid. Moderní design ale sklo používá třeba i u van a umyvadel, což by se ale už dalo zařadit do kategorie extravagance.

Rozdělení prostoru sklem

Sklo ve stavebních konstrukcích působí lehce a elegantně. Prostor rozčlení nenásilně, originálně a hlavně v něm bude mnohem více světla. Ve zdech se už v dřívějších dobách objevovaly luxfery, v současnosti velí trend jejich použití současně s běžnými tvárnicemi, díky čemuž se vytvoří zajímavé kontrasty. Luxfery mají široké využití od obvodového zdiva, až po použití v místnostech, často třeba v koupelnách. Lze je sehnat v různých barvách, pokud se vám ale právě divoké odstíny pojí s dobou socialismu, pak máte možnost sáhnout po moderních méně výrazných odstínech.

Izolační vlastnosti

Sklo, které se používá u oken, využívá pro perfektní izolaci zdvojení až ztrojení. Mezi jednotlivými vrstvami je plyn, který zlepšuje izolační vlastnosti. Pokud se rozhodnete pro okno přes celou zeď, pak můžete zvolit sklo s fólií umístěnou mezi dvojsklo. Využívá se také tenké vrstvy kovů, díky nimž se sníží množství unikajícího tepla.

 3596570090_6c4b457547_flickr

Příčky i dekorace ve znamení skla

Rozdělení místnosti pomocí tvrzeného skla je jednoduché a efektivní. Běžné používání vydrží bez problémů. Prostor zbytečně nezastíní, a pokud zvolíte mobilní příčku, pak s ní můžete později i manipulovat. Nespokojíte-li se s klasickou rovnou, zvolit můžete i různě ohýbané nebo obloukové. S ohledem na soukromí lze nechat sklo zmatnit nebo zkalit.

Zajímavé jsou i netradiční skleněné dekorace: na stěnu můžete jako dotvoření stylového interiéru použít
skleněné police nebo u stolu použít skleněnou desku místo dřevěné. V malém prostoru se pak osvědčily i skleněné odkládací stolky a vitrínky.

Co se týče bezpečnosti, skla se rozhodně obávat nemusíte. To, které se používá v interiérech je dostatečně pevné a opatřené fólií, díky níž se při rozbití střepy nerozletí do okolí, ale zůstanou na místě, podobně, jak je tomu například u autoskel.

publikováno: 11. 10. 2012
přečteno: 936×
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
Financování běžných oprav domu - půjčíme vám

Financování běžných oprav domu – kdo vám půjčí?

Potřebuje váš dům novou střechu nebo zateplení? Odešel vám starý kotel, ale na nový rodinné úspory nestačí?… ...


Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...