Skryté a bezobložkové zárubně dveří – luxusní řešení pro náročné


skryté zárubně3

Výrazným rysem současného bytového designu je příklon k čistotě, jednoduchosti a přímým liniím. Rušivé elementy nemají v moderním interiéru žádné místo. Proto se stále častěji setkáte se dveřmi, které přesně lícují se stěnou a nestrhávají na sebe pozornost masivním zárubněmi. Takové řešení je možné díky bezobložkovým zárubním, které v kombinaci s novou technologií závěsných pantů pomáhají ukrýt veškeré konstrukční části do stěny. Žádný prvek nenarušuje jednotný styl interiéru. Skryté zárubně nadchnou i ty nejnáročnější. Přečtěte si o nich víc.

Rám bezobložkových zárubní je skrytý ve stěně

Jak je možné, že zárubně dveří nejsou na první pohled vůbec vidět a že dveře přesně lícují se stěnou? Je to díky rámu skrytých zárubní, který je ukrytý ve stěně. Na montáž bezobložkových zárubní je třeba myslet už při výstavbě interiéru ve fázi hrubé stavby. Rám se totiž musí usadit do stěny a následně překrýt omítkami. Bezobložkové zárubně se pak využívají nejen v případě klasických otočných dveří, ale také těch posuvných, které se zasouvají do stěny.

Skryté zárubně – do zdiva i sádrokartonu

Pokud plánujeterekonstrukci interiéru a chcete, aby byl promyšlený do posledního detailu, výběr typu a konstrukce dveří a závěsného systému rozhodně nepodceňujte. Po luxusních bezobložkových zárubních můžete sáhnout, ať už mátě stěny zhotovené ze zdiva, nebo ze sádrokartonových příček. Rámy mají univerzální konstrukci, a tak se dají nainstalovat do obou typů stavebních materiálů. Vždy však platí, že instalace je nezbytná vždy ve fázi hrubé stavby, protože se musí rám překrýt vrstvou omítky.

Čtěte také: Zrenovujte interiérové dveře a zárubně

Bezobložkové zárubně pro dveře různých rozměrů

Pokud se rozhodnete pro pořízení skrytých bezobložkových zárubní a obrátíte se na profesionály, máte v podstatě neomezené možnosti výběru. Na trhu narazíte na zárubně pro dveře mnoha velikostí. Navíc je možné vyrobit zárubně i dveře na míru a vybrat je s ohledem na požadavky konkrétního prostoru. Pro profesionální firmy není například problém vytvořit dveře se skrytou zárubní až ke stropu, stejně tak i atypické dveře vhodné do podkroví, kde je nadpraží šikmé.

Skryté 3D panty se dají snadno seřídit

Vzhledem k umístění pantů klasických otočných dveří je jejich použití se skrytými zárubněmi značně obtížné. Ještě pár let zpátky jsme na trhu sehnali v podstatě jen bezobložkové zárubně pro posuvné dveře. Technologie však postoupily i v oblasti dveří, a tak vznikly speciální skryté 3D panty. Díky nim můžete mít i klasické otočné dveře umístěné tak, aby přesně lícovaly se stěnou a nepoutaly na sebe pozornost vystouplou zárubní. Skryté 3D panty jsou navíc seřiditelné, a tak se nemusíte bát, že by vlivem používání přestaly doléhat nebo že by si dveře příliš sedly a dřely o podlahu.

Přednosti skrytých zárubní v několik bodech

Skryté zárubně patří do kategorie luxusnějších konstrukčních řešení pro interiéry. I přes vyšší počáteční investici se však příklon k takovému řešení vyplatí. Skryté zárubně mají řadu výhod, patří mezi ně zejména:

  • Moderní čistý design – dokonalý vzhled je rozhodně hlavní předností bezobložkových zárubní. Vypadají luxusně, přesto na sebe příliš neupozorňují. Hodí se do jakéhokoliv interiéru.
  • K dispozici včetně atypů – máte specifické požadavky na rozměry, tvar či velikosti? Pak vás potěší, že dveře a skryté zárubně se dají vyrobit i na míru.
  • Šetří prostor – klasické vystouplé zárubně mohou v okolí dveří překážet. Skryté zárubně zajistí, že dveře lícují přesně se stěnou. Ve výsledku tak bude v místnosti více prostoru.
  • Snadno se dají seřídit – moderní dveře jsou vybaveny kvalitními 3D panty, které se dají seřídit. Při pravidelné péči a údržbě budou skvěle fungovat po mnoho let.
  • Pro každé stavební řešení – skryté zárubně se musí montovat ve fázi hrubé stavby. Jsou však vhodné pro všechna stavební řešení. Nainstalujete je jak do zdiva, tak do sádrokartonových příček.

Pokud vám záleží na detailech, nepodceňujte výběr dveří a zárubní. Skryté bezobložkové zárubně patří k tomu nejluxusnějšími, co do svých interiérů můžete pořídit. Přečtěte si i další články zaměřené na téma dveří:

publikováno: 1. 4. 2020
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.