Skvělé babské rady na čištění odpadu a další tipy jak vyčistit odpad


čištění odpadu

Ucpaný odpad v koupelně u umyvadla, u vany anebo v kuchyni ve dřezu. Voda odtéká pomalu nebo neodtéká vůbec a vy se navíc musíte zlobit s nepříjemným zápachem. To ovšem neznamená, že hned musíte popadnout telefon a volat drahé instalatéry. Máme pro vás skvělé babské rady, které vám pomohou při čištění odpadu. Bude vám stačit chvilka, a navíc ušetříte mnoho peněz.

Babské rady na čistění odpadu: levně a snadno

Chemické agresivní prostředky můžete zahodit. S babskými radami budete doma mistři v čištění odpadu. Nejčastěji se odpad v koupelně ucpe kvůli vlasům a chlupům, v kuchyni zase kvůli zbytkům jídla. Díky skvělým babským radám a dalším tipům ušetříte za drahé chemické prostředky a nebo instalatéra. A snad všechny ingredience najdete doma v lednici nebo ve spížce.

Pomocníkem na čištění odpadu je zvon

Nejprve byste měli zkusit vyčistit odpad klasickým zvonem. Ten by měl mít doma každý. V obchodě můžete vybírat mezi několika druhy a rozhodně se vám doma při čištění odpadu bude někdy hodit. Jak ale na to? Umyvadlo s ucpaným odpadem zavřete špuntem, mokrým hadrem ucpěte přepadovou vpusť a asi do poloviny napusťte umyvadlo či dřez teplou vodu. Odzátkujte a nasaďte na odtok zvon. Několikrát prudce na zvon zatlačte a uvolněte. Pod tlakem se tak můžete problémům s odpadem rychle zbavit. Se zvonem pracujte do té doby, než začne voda hezky odtékat.

Babské rady: vše vyřeší jedlá soda a ocet

Jedlou sodu i ocet máme doma všichni. A napadlo vás, že je to skvělý způsob, jak vyčistit odpad? Stačí když jedlou sodu nasypeme do sifonu, který nás trápí. K tomu přilijeme 1 hrnek octa a asi po 20 minutách nalijeme do sifonu vroucí vodu. Někdy však tento proces pouze jednou nestačí. Vždy je lepší opakovat kouzlo s jedlou solí ještě jednou. Uvidíte, že problém s ucpaným odpadem odplave raz dva.


Tip! Místo jedlé sody můžete použít prášek do pečiva nebo zcela obyčejnou kuchyňskou sůl. Účinek bude stejný.

Prevence je důležitá- obstarejte si kovoé nebo plastové sítko do dřezu a umyvadel.

Nezapomínejte na prevenci

Abyste se nedostali do podobných problémů, neměli byste zapomínat na prevenci. Stačí, když si za pár korun pořídíte do odtoků sítka, která zachytí všechny nečistoty. K dostání jsou kovová anebo i levnější varianta, plastová. Samozřejmě musíte sítka ale pravidelně čistit. Samo se nikdy nic neudělá, natož v kuchyni anebo koupelně.

A co takhle instalatérské péro?

Možná jste o něm ještě nikdy neslyšeli, ale jedná se o skvělou vychytávk- instalatérské péro alias čistící pružinu. Ta vám umožní lehce zprůchodnit ucpaný odpad. Očko na konci drátu se zavrtá do nečistoty a odstraní ji. Na tento úkol bude potřeba však ještě jeden pár rukou. Jeden drží konec instalatérského péra, které se pohybuje. Druhý bude točit kličkou. K dispozici jsou různě dlouhá protahovací péra, od 1,5 m až například po 15 metrů.

 Zkuste další babské rady jak na skvrny!

publikováno: 24. 1. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.