Skvělé babské rady na čištění odpadu a další tipy jak vyčistit odpad


čištění odpadu

Ucpaný odpad v koupelně u umyvadla, u vany anebo v kuchyni ve dřezu. Voda odtéká pomalu nebo neodtéká vůbec a vy se navíc musíte zlobit s nepříjemným zápachem. To ovšem neznamená, že hned musíte popadnout telefon a volat drahé instalatéry. Máme pro vás skvělé babské rady, které vám pomohou při čištění odpadu. Bude vám stačit chvilka, a navíc ušetříte mnoho peněz.

Babské rady na čistění odpadu: levně a snadno

Chemické agresivní prostředky můžete zahodit. S babskými radami budete doma mistři v čištění odpadu. Nejčastěji se odpad v koupelně ucpe kvůli vlasům a chlupům, v kuchyni zase kvůli zbytkům jídla. Díky skvělým babským radám a dalším tipům ušetříte za drahé chemické prostředky a nebo instalatéra. A snad všechny ingredience najdete doma v lednici nebo ve spížce.

Pomocníkem na čištění odpadu je zvon

Nejprve byste měli zkusit vyčistit odpad klasickým zvonem. Ten by měl mít doma každý. V obchodě můžete vybírat mezi několika druhy a rozhodně se vám doma při čištění odpadu bude někdy hodit. Jak ale na to? Umyvadlo s ucpaným odpadem zavřete špuntem, mokrým hadrem ucpěte přepadovou vpusť a asi do poloviny napusťte umyvadlo či dřez teplou vodu. Odzátkujte a nasaďte na odtok zvon. Několikrát prudce na zvon zatlačte a uvolněte. Pod tlakem se tak můžete problémům s odpadem rychle zbavit. Se zvonem pracujte do té doby, než začne voda hezky odtékat.

Babské rady: vše vyřeší jedlá soda a ocet

Jedlou sodu i ocet máme doma všichni. A napadlo vás, že je to skvělý způsob, jak vyčistit odpad? Stačí když jedlou sodu nasypeme do sifonu, který nás trápí. K tomu přilijeme 1 hrnek octa a asi po 20 minutách nalijeme do sifonu vroucí vodu. Někdy však tento proces pouze jednou nestačí. Vždy je lepší opakovat kouzlo s jedlou solí ještě jednou. Uvidíte, že problém s ucpaným odpadem odplave raz dva.


Tip! Místo jedlé sody můžete použít prášek do pečiva nebo zcela obyčejnou kuchyňskou sůl. Účinek bude stejný.

Zkuste další babské rady jak na skvrny!


Prevence je důležitá- obstarejte si kovoé nebo plastové sítko do dřezu a umyvadel.

Nezapomínejte na prevenci

Abyste se nedostali do podobných problémů, neměli byste zapomínat na prevenci. Stačí, když si za pár korun pořídíte do odtoků sítka, která zachytí všechny nečistoty. K dostání jsou kovová anebo i levnější varianta, plastová. Samozřejmě musíte sítka ale pravidelně čistit. Samo se nikdy nic neudělá, natož v kuchyni anebo koupelně.

A co takhle instalatérské péro?

Možná jste o něm ještě nikdy neslyšeli, ale jedná se o skvělou vychytávk- instalatérské péro alias čistící pružinu. Ta vám umožní lehce zprůchodnit ucpaný odpad. Očko na konci drátu se zavrtá do nečistoty a odstraní ji. Na tento úkol bude potřeba však ještě jeden pár rukou. Jeden drží konec instalatérského péra, které se pohybuje. Druhý bude točit kličkou. K dispozici jsou různě dlouhá protahovací péra, od 1,5 m až například po 15 metrů.

Přehled metod čištění pro jednotlivé typy odpadů

  • Ucpané umyvadlo/dřez/vana/sprchový kout: zvon, chemie, rozebrání sifonu, instalatérské pero
  • Ucpané WC: záchodový zvon, sejmout záchod a instalatérské pero
  • Ucpané stoupačky v bytě: pouze profesionální čištění 
  • Ucpaná kanalizace: pouze profesionální čištění 

Pokud nemáte čas nebo schopnosti, vyzkoušejte čištění odpadů od specializované firmy (Praha a okolí). Ceny čištění cca od 2000 Kč. 

publikováno: 24. 1. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.