Snadná a levná velikonoční výzdoba pro váš domov


Snadná a levná velikonoční výzdoba

Svátky jara se kvapem blíží, a tak spousta lidí přemýšlí o tom, jaká bude velikonoční výzdoba jejich obydlí. Velikonoční dekorace si lze zakoupit, nebo si je vytvořit zcela podle svých představ. Ať už patříte mezi zastánce prvně zmiňované možnosti, nebo rádi projevujete svou kreativitu, v tomto článku vám poradíme, jak na to, aby byla velikonoční výzdoba nejen pěkná, ale také rychle hotová a finančně nenáročná.

Když se řekne velikonoční výzdoba, představí si mnozí především malovaná vajíčka. Ty lze považovat za základ, bez kterého se neobejdete. Vajíčka jsou hlavním symbolem Velikonoc. Dále nesmíte zapomenout na čerstvé květiny a větvičky, přírodní dekorace jsou ty nejkrásnější a k jaru neodmyslitelně patří. A co více - květinová velikonoční výzdoba vám domov nádherně provoní! Pokud je upřednostníte před umělými výrobky, jistě záhy poznáte ten rozdíl, a to nejen v domácím rozpočtu. Velikonoční výzdobou můžete opatřit stěny, dveře, okna, nábytek, ale také zahradu a venkovní prostředí celkově. Záleží jen na vás, jak velkolepě jaro přivítáte.

Tipy na netradiční zdobení vajíček

Malovaná vajíčka – tradiční velikonoční dekorace

Už výše bylo napsáno, že tradičním a neodmyslitelným symbolem Velikonoc jsou malovaná vejce. A to v jakékoliv podobě, nemusí to být pouze vyfoukané skořápky, lze je namalovat na papír, vystříhat obrysy z barevných látek či samolepek. Papírové či látkové obrysy tvaru vajec skvěle vypadají na bílých stěnách. Ti zručnější z vás si mohou tvary vajec i vymodelovat z drátků, které následně provážou barevnými stuhami. Pak je mohou například zavěsit ke stropu. Klasická malovaná vajíčka patří do ošatky, kterou lze vystlat trávou či větvičkami nebo jinou zelení (okvětní lístky, lístky ze stromů apod.), v případě časové nouze i zelenými ubrousky či látkou.

Větvičky se stuhou se hodí na dveře, okna i stůl

Probouzející se příroda by ve vaší velikonoční výzdobě rozhodně neměla chybět. Kombinujte květiny s větvičkami všeho druhu, ve váze je navíc můžete opatřit barevnými provázky či stuhami. Příroda, kterou si takto do obydlí vnesete, vám domov nejen zkrášlí, ale také provoní. Svázané větvičky lze zavěsit na dveře, okna nebo volně položit na skříně, komody a police. Zeleň získáte při příjemné procházce a barevné stuhy pořídíte za pár desítek korun. Jimi můžete ozdobit i květináče nebo nábytek. I jednoduchá velikonoční výzdoba váš byt nebo dům patřičně zkrášlí.

Velikonoční výzdoba musí být barevná

Svátky jara jsou plné barev, buďte však při kombinacích opatrní. Obecně vhodným postupem je zvolit si tři různé barvy (často žlutá, zelená a červená) a těch se při tvorbě velikonoční výzdoby držet. Ve výsledku tak docílíte výzdoby, která bude nápaditá, avšak ne přeplácaná, což je častý problém, s nímž se lidé při dekorování svého obydlí potýkají.

Velikonoční výzdoba rozzáří vaše obydlí a připomene vám, jak krásným obdobím jaro je. Inspirujte se tímto článkem a vytvářejte velikonoční dekorace, které jsou snadné, levné a přitom vypadají nádherně. Nechte se vést svou fantazií a vkusem, vaše velikonoční výzdoba pak bude originální a bude vyjadřovat kus vaší osobnosti.

 

Zajímavé tipy:

  • opatřete si narcisky, zlatý déšť, větvičky břízy a vrby jívy
  • vajíčka snadno ozdobíte voskem
  • k Velikonocům patří beránci, zajíčci a kuřátka
  • kombinujte všechny přírodní prvky – rostliny, dřevo a kámen
  • větvičky břízy můžete ohnout do tvaru slzy a převázat – pěkná dekorace do oken a na dveře
  • máte-li doma konstrukci na adventní věnec, můžete ji nazdobit velikonočně
  • vajíčka a stuhy můžete zavěsit i na keře a stromy na zahradě

 

 

Inspirace není nikdy dost:

publikováno: 26. 3. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.