Snadnou a nenáročnou proměnu obydlí obstará nový bytový textil


Snadnou a nenáročnou proměnu obydlí zajistí nový bytový textil

Občasné proměny v interiéru jsou v obydlí velmi žádané, protože pomáhají odstranit ubíjející stereotyp, který není pro pohodu a dobré pocity z bydlení žádoucí. Viditelných změn je možné dosáhnout různými způsoby, pokud však nechcete ztrácet čas, případně investovat příliš peněz, postačí zaměřit se na bytový textil, jehož prostřednictvím lze mnohé vylepšit.

Vylepšení interiéru a obnova již okoukaného stylu pomůže udržet domácí pohodu a spokojenost se zařízením domácnosti. Mnozí si myslí, že dobrý výsledek zajistí pouze razantní zásahy, jako například nákup nového nábytku či kompletně nová výmalba, pravda je ovšem taková, že úspěch může být zakotven i v doplňcích a na první pohled nevýznamných prvcích, v nichž se však při správné kombinaci ukrývá obrovský potenciál zkrášlit domov v dostatečné míře. Zásadní doplňky lze shrnout pod pojem bytový textil, do kterého se zařazují záclony, přehozy, ubrusy, povlečení, deky či například polštáře, koberečky a koberce apod.

Bytový textil patří do každé místnosti

Mohlo by se zdát, že bytový textil patří jen do obývacího pokoje nebo ložnice, tajemství úspěchu oživení obydlí však spočívá v uvědomění si, že jakákoliv místnost může mít svou nezaměnitelnou tvář. Myslíte si, že v kuchyni jsou sladěné záclony se závěsy zbytečnost? Nebo že v koupelně postačí kterýkoliv ručník z vaší výbavy? I v dětském pokoji má bytový textil své místo. Pestré barvy záclon, povlečení a podušek na židlích dodají prostoru jiskru a veselost typickou pro místo, které je zázemím pro ratolesti.

Nejběžnější bytový textil – záclony

Když se řekne bytový textil, vybaví se mnohým lidem především záclony a závěsy. Okno je totiž dominantním prvkem každé místnosti a při vstupu do ní spočine oko právě na něm. Vhodně vybranými záclonami a závěsy je proto možné vytvořit změnu, která bude patrná na první pohled. Je proto dobré mít v zásobě několik typů záclon či závěsů a v průběhu roku je střídat. Bytový textil v podobě záclon je nejen výrazným doplňkem interiéru, ale také podporou soukromí, kdy pomáhá uchránit od zvědavých pohledů z venku a utváří domácí prostředí, v němž se každý jeho obyvatel cítí dobře a uvolněně.

Jak bytový textil vybírat?

Bytový textil vyžaduje pečlivý výběr. Správná kombinace barev jednotlivých druhů, která navíc bude korespondovat se stylem místnosti a nábytku v něm, je základ. Moderní využívání kontrastů je žádoucí, ke světlému nábytku se výborně hodí bytový textil sytějších tmavších barev, oproti tomu ke tmavému či černému zařízení oceníte bytový textil světlejších barevných provedení. Fantazii se meze nekladou, a tak je možné volit dekorovaný a vzorovaný bytový textil k jednobarevným kouskům vybavení a naopak.

Bytový textil podpoří útulnost jakéhokoliv prostoru, občasná výměna těchto prvků zajistí, že se vám doma bude pořád líbit a nebude vás vybavení nudit. Bytový textil umožňuje vytvářet doma neobvyklé kombinace, které vás potěší a oživí daný pokoj, i když nábytek, podlaha i stěny zůstanou pořád stejné.

 

publikováno: 4. 11. 2011
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.