Solární ohřev vody


solarni ohrev-704

Rádi se koupete v teplé vodě ve venkovním bazénu? Pokud ano, tak máme pro vás dobrý tip, který vám umožní koupat se ve venkovním bazénu, aniž je venku horko. Stačí, když využijete solární energii a vodu si zcela gratis sami ohřejete. Solární ohřev vody nebyl nikdy jednodušší.


 


Jaké jsou možnosti dnešního solárního ohřevu vody?

Poměrně snadná cesta se nabízí v případě, že využijete solární energii k plnému ohřevu vody v domácím venkovním bazénu. Ohřát vodu ve venkovním bazénu si můžete pomocí různých zařízení, například zahradní černá hadice, kterou stočíte, vám dokáže na chvilku v horkých letních měsících skvěle zahřát vodu na poměrně vysokou teplotu.

V obchodě si však můžete koupit lepší pomůcky na solární ohřev vody. K ohřevu bazénové vody si můžete opatřit plastové absorbéry. Jedná se o jednoduché kolektory, které jsou vhodné pro jednookruhové vyhřívání. Princip ohřívání probíhá tak, že voda teče přes kanálky, které ústí do sběrné a rozdělovací trubice a tímto způsobem je zabezpečeno předávání solární energie tekoucí bazénové vodě. Solární ohřev bazénu tak máte zajištěn.

TIP na nákup solárního vybavení - www.hawaj.cz

publikováno: 13. 12. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.