Solární zahradní sprcha: Ochladí vás v horku a zpříjemní vám letní dny


Zahradní sprchy

Horké léto přímo nabábá k tomu zchladit se v bazénu. Jenže co když bazén na zahradě nemáte a koupaliště je daleko? Řešením může být solární zahradní sprcha, která je velmi ekonomická, perfektně osvěží a navíc má i řadu jiných výhod.

Zahradní sprchy jsou oblíbené na chatách a chalupách

Na chalupách a chatách tráví lidé přes léto zpravidla spoustu času. Vysoké teploty si však žádají časté osvěžování a ochlazování organismu. Ne každý má ale prostředky k vybudování a v neposlední řadě i k udržování velikého bazénu. Solární zahradní sprcha se tedy v takovýchto případech sama nabízí. Její pořizovací náklady nejsou vůbec vysoké a údržba je velmi snadná. Navíc díky tomu, že vodu do ní může ohřát samo sluníčko, každé sprchování šetří váš rodinný rozpočet a finance, které byste museli obětovat za vytápění bazénu či ohřev vody v klasické sprše. Na chaty také často vůbec není přivedena tekoucí voda do koupelny. Zahradní sprcha vám umožní umýt se pohodlně, v teplé, sluníčkem zahřáté vodě. 

Solární zahradní sprcha jako prostředek k rychlému osvěžení

Utéct před úmorným vedrem však lidé potřebují nejen na chalupách, ale i na zahradách přímo u svých domů. Vevnitř bývá v létě často ještě hůř, než venku. Přece jen čerstvý vzduch a občasný vánek jsou příjemnější než dusno v bytě. Pokud tedy nevlastníte klimatizaci.

Zahradní sprcha vám poskytne velmi rychlé, příjemné a vítané osvěžení během horkých dní. Nemusíte si pro trošku zchlazení chodit až do koupelny. Stačí vlézt pod solární sprchu, opláchnout se a nechat sluníčko, ať vás osuší. Je to zdravé, ekologické a příjemné.

Zahradní sprcha jako doplněk k bazénu

Solární zahradní sprcha se vám bude hodit ale i v případě, že bazén máte. Osprchovat se před vstupem do něj je totiž více než vhodné, lidé by to měli brát jako samozřejmost. Vyhnete se tak zbytečnému špinění vody v bazénu, čímž i šeříte čas a náklady na její časté čištění. Do bazénu se díky předešlé rychlé sprše dostane nejen minimum nečistot, ale také výrazně méně bakterií. I bazénové chemie tedy budete moci používat jen tolik, kolik je nezbytně potřeba a nezahlcovat s ní zbytečně vodu a životní prostředí.

Dalším důvodem pro pořízení zahradní sprchy je vyhnutí se teplotnímu šoku, který může nastat, skočíte-li rozpálení rovnou do chladnější vody v bazénu. Pokud se před vstupem do vody nejprve postupně svlažíte pod tekoucí vodou, tělo si zvykne a nebude to pro něj takový šok. Postupné osmělování je žádoucí pro zdraví a správné fungování organismu.

Ekologický zdroj teplé vody

Nesporným přínosem solární zahradní sprchy je to, že díky ní člověk získává zdarma a velmi ekologicky teplou vodu. Sprcha funguje zpravidla na tom principu, že vodu do ní člověk nechá ohřívat přímo sluncem, a to buďto v hadici, nebo v zásobárnách k tomu určených. Využití tedy najde všude tam, kde je zapotřebí teplá voda a ohřát ji jinou cestou je nemožné, náročné či neekologické.

Zahradní sprchy jsou dnes běžně k dostání.

Profesionální zahradní sprchy

Sprchu si samozřejmě můžete zkusit sestrojit i doma sami. Na internetu k tomu najdete řadu návodů, postačí vám v nejjednodušších případech jakákoli zahradní hadice a sprchovací nástavec. Nicméně existují i zahradní sprchy profesionální, o jejichž funkčnosti a spolehlivosti si můžete být jistí. Jsou stabilní, pohodlné a navržené tak, aby vyhovovaly potřebám i náročnějších uživatelů.

Tyto moderní solární zahradní sprchy umožňují často i regulovat teplotu vody, takže si můžete zvolit, jestli se zrovna potřebujete osvěžit nebo zahřát. Mnohé sprchy dnes již disponují spoustou dalších přídavných vymožeností, jako je například speciální kohoutek určený k umývání nohou a podobně.

Na rozdíl od zahradní sprchy, kterou si sestavujete zcela sami, jsou profesionální sprchy velmi snadno instalovatelné a jejich montáž zvládne téměř každý. Pokud se totiž rozhodnete vyrábět sprchu svépomocí, možná budete mít potíže s jejím správným ukotvením, s nastavením správného průtoku a tak dále. 

Dnešní solární zahradní sprchy disponují zpravidla také velkými nádržemi na ohřev vody (až k padesáti litrům). Nemusíte se tak bát, že by teplá voda došla dřív, než se osprchuje první člen rodiny.

Solární zahradní sprcha má spousty výhod

Shrňme si tedy výhody, které do vašeho života solární zahradní sprcha může přinést.

  • úspora energie (teplá voda díky slunečnímu záření)
  • zajištění správných hygienických podmínek a postupů u bazénu
  • náhrada za klasickou sprchu v případě její absence
  • snadná, rychlá a bezstarostná instalace i následná péče
  • vynikající alternativa k bazénům
  • u moderních sprch možnost regulace teploty vody
  • nádržky na vodu s velkým objemem
publikováno: 22. 8. 2017
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.