PR článek

Spolehněte se na reference: S prodejem zděděné nemovitosti vám poradí zkušená realitka


3 RD Ponětovice

Řešení dědictví je složité samo o sobě - pozůstalí jsou stále ještě otřesení ztrátou a nechtějí se hned dohadovat o rozdělení majetku. V momentě, kdy více lidí zdědí jednu nemovitost, se situace ještě více komplikuje. Najednou se musí zkoordinovat komunikace a také představa, jak s nemovitostí naložit. Možností je vícero, každý z pozůstalých se však bude chtít dát jiným směrem. Pokud se nedohodnou, většinou je jedinou variantou prodej. Ať už samostatných podílů, nebo kompletní nemovitosti.

Nezapomínejte na předkupní právo

Než se rozhodnete svůj podíl prodat, je třeba myslet na tzv. předkupní právo a nabídnout ho ostatním vlastníkům. Podle nového občanského zákoníku č. 89/2012 Sb., § 1125 se předkupní právo musí uplatnit v případě dědictví stejným způsobem jako v případě standardního prodeje. Jakmile se s ostatními pozůstalými dohodnete a budete vědět, že o podíl nemají zájem, máte plné pole působnosti k prodeji.

Dědictví vyřeší realitka s kvalitními referencemi

V horším případě se s dalšími vlastníky nedohodnete a prodej bude v podstatě nemožný. Ostatní dědicové se budou dohadovat, jak prodej urychlit a neustále do jeho procesu vstupovat. Můžou poskytovat rozdílné informace, dalším vlastníkům dělat naschvály a ve výsledku odrazovat všechny případné zájemce.

Východiskem z nepříjemné situace je zvolení zástupce, který bude za celou skupinu lidí jednat o prodeji celé nemovitosti. Na stejném postupu se dohodli i majitelé rodinného domu v Poněticích. Bydleli však po celé republice - od Slezska přes jižní Moravu, Prahu až po severní Čechy. Chtěli rodinný dům co nejdříve prodat, vzdálenost však znemožňovala jakoukoliv koordinaci. Dlouho nemohli nemovitost prodat a pomalu ztráceli naději. Rozhodli se však kontaktovat realitní kancelář, na kterou měli od známých slyšeli jen samé dobré reference, a oslovili RK PATREAL.

Dvě cesty k prodeji nemovitosti

Realitní kancelář vlastníkům nemovitosti může nabídnout dvě varianty, jak se k prodeji nemovitosti postavit:

  • uzavření zprostředkovatelské smlouvy s realitkou
  • na základě notářsky ověřené plné moci je možné zástupce skupiny vlastníků zplnomocnit k jednání s RK

Majitelé rodinného domu v Poněticích kontaktovali prověřenou realitní kancelář PATREAL a její makléřku Ing. Pavlínu Hojeckou, která za ně vyřešila zařízení zprostředkovatelské smlouvy i veškerých plných mocí. „Plné moci byly potřeba nejen na podpis zprostředkovatelské smlouvy, ale také na podpisy kupní smlouvy, smlouvy o úschově a dalších dohod mezi jednotlivými dědici. Takové podpisy samozřejmě musí být notářsky ověřené. Abychom proto všechno dobře zvládli, nejdůležitější věcí byla jasná komunikace se všemi prodávajícími."

Spolehněte se na reference a svěřte nemovitost realitní kanceláři

Rodinný dům v Poněticích dnes už má nové majitele a jeho původních sedm majitelů se může radovat z úspěšného prodeje. Přestože byl každý z nich z jiného koutu České republiky, vše proběhlo v největším pořádku. Náš klient byl nadmíru spokojen a my s ním.

publikováno: 15. 8. 2017
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.