Sprchový panel vás dokonale rozmazlí


Čím se sprchové boxy liší od sprchových koutů_Fotolia_20616999_XS

Sprcha už dnes neznamená jen rychlou možnost očisty těla, jak tomu bylo v letech minulých. Se současným vybavením a moderními trendy se můžete nechat rozmazlovat a užívat si příjemných chvilek ve sprchovém koutě. Je dokázáno, že voda umí spláchnout všechen stres a dostat člověka do pohody. Se sprchovými panely to jde ještě lépe.

 

 

Jednoduché sprchové tyče s pevnou hlavou a ruční sprchou jsou už minulostí. Sprchový panel umožňuje zvolit si různé parametry a očistu těla si tak užít na maximum. Spokojení majitelé tvrdí, že sprchový panel vydá za terapii i masáž.

Sprchový panel nabízí spoustu funkcí

Na první pohled vypadá sprchový panel možná trochu futuristicky a složitě, na jeho ovládání ale není nic složitého. Klasická sprchová hlavice je výškově nastavitelná, součástí je nezbytná ruční sprcha, navíc jsou však k dispozici boční masážní trysky a velmi oblíbený vodopád. Samozřejmě nechybí ani termostatická baterie, jak je tomu i u sprchových tyčí. Jednotlivé součásti lze nezávisle na sobě zapínat či vypínat. Všechny programy se nastavují buď ručně nebo digitálně, to už ale závisí na ceně panelu.
Vyrábí se povětšinou ve velkých rozměrech, abyste si sprchování mohli skutečně užít na maximum.

Kvalita především

Při výběru nehleďte jen na design, zaměřte se i na kvalitní materiál a provedení. Levné sprchové panely jsou z plastu nebo PVC, ty dražší ze sklolaminátu a akrylátu, luxusní pak z hliníku a nerezy. Ve sprchových hlavicích je důležitá přítomnost vyjímatelného filtru, jenž chrání před usazováním nečistot a vodního kamene.

Instalace sprchového paneluČím se sprchové boxy liší od sprchových koutů_Fotolia_33688170_XS

Masážní trysky jsou nasměrovány na rizikové oblasti – ramena, střední část zad a hýždě. Právě na těchto částech těla oceníte nejvíce hydromasážní účinky. Proto je třeba vhodně zvolit výšku umístění panelu tak, aby vyhovovala všem, kdo jej budou používat.

Vybrat si můžete ze dvou možností, je tedy potřeba mít rozmyšleno, zda chcete panel umístit do rohu sprchy nebo na stěnu. Velkou výhodou je, že se s panelem snadno manipuluje a dá se přemísťovat. Jedinou podmínkou je přívod teplé a studené vody, s čímž se musí počítat při stavbě nebo rekonstrukci.

Finanční náročnost

Plýtvání vodou se obávat nemusíte, i když se to na první pohled mohlo zdát. Sprchové panely jsou opatřeny regulátory vody, díky nimž se spotřeba oproti koupání sníží až o polovinu. Automaticky jsou už vybaveny zařízením pro nasávání vzduchu, kterým je voda obohacena.

Pořízení samotného sprchového panelu ale není žádná levná záležitost. Nejzákladnější modely jsou k dostání v cenové hladině kolem tří tisíc korun, ty nejluxusnější modely pak i kolem sedmnácti tisíc.

Poslední změnou v oblasti sprchových panelů je možnost umístění pod omítku, což je ideální řešení do malých koupelen. Zapuštěné jednotky nikterak neztrácí na účinnosti a každodenní sprcha tak bude odměnou a relaxací.

 

 

publikováno: 8. 2. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.