Srovnání inkoustových a laserových tiskáren na doma


tiskárna

Pokud zvažujete pořízení nové tiskárny do domácnosti, musíte si vybrat mezi inkoustovou a laserovou technologií tisku. Nelze jednoznačně říci, který typ tiskárny je lepší. Jedná se o naprosto rozdílné technologie, které mají své výhody a nevýhody. Z hlediska ceny jsou inkoustové tiskárny stále o něco levnější, cenový rozdíl však už není tak výrazný jako dřív. Proto je jen na vás, pro jakou technologii se nakonec rozhodnete. Přinášíme vám krátké srovnání inkoustových a laserových tiskáren na doma.

DÁLE NA TÉMA: VYBÍRÁME TISKÁRNU DO DOMÁCNOSTI

Inkoustová tiskárna pro tisk fotografií

Pokud hledáte univerzální tiskárnu, na které budete moci tisknout v dobré kvalitě jak textové dokumenty, tak obrázky a fotografie, dejte přednost inkoustovým tiskárnám. Za přijatelnou cenu získáte zařízení, které zvládne vytisknout kvalitní fotky i dokumenty, navíc vcelku rychle a levně. U inkoustových tiskáren si dejte pozor na rozmazávání inkoustu při navlhnutí papíru.

Laserová tiskárna pro rychlý tisk dokumentů

Laserové tiskárny nejsou pro tisk fotografií zrovna ideální, protože nikdy nenabídnou plynulé přechody barev a jejích věrné podání. Na druhé straně jsou skvělou volbou pro tisk textových dokumentů. Text vytisknou velmi rychle a kvalitně, kontury písmen jsou ostré, tiskové výstupy se navíc nerozmažou. Na trhu jsou k dispozici černobílé i barevné laserové tiskárny.

Pokud máte v plánu tisknout převážně textové dokumenty, s černobílou si vystačíte. Její pořizovací cena není vysoká (kvalitní domácí laserové tiskárny pořídíte už za 1500 až 2000 Kč), počítejte však s vyššími náklady na výměnu tonerů.


Pozor na zasychání inkoustových náplní

Hlavní problém inkoustových tiskáren spočívá v častém zasychání náplní a ucpávání trysek. K tomu dochází při delším nevyužívání tiskárny. Pokud víte, že tiskárnu nebudete používat pravidelně, dejte přednost laserovým tiskárnám. Ty budou bez problémů fungovat třeba i při půlroční odstávce. I inkoustových tiskáren může dojít k problémům s tiskem už po dvou týdnech nepoužívání.

Přečtěte si i další články o domácích spotřebičích a elektronice:

publikováno: 11. 7. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.