Stále pracujete z domu? Přinášíme tipy, jak si vylepšit své domácí pracovní místo


tipy pro home office

Zatímco ještě před rokem byl home office považovaný za benefit pro vyvolené, dnes je běžnou součástí mnohých z nás. Také pracujete z domova, ať už jako zaměstnanci, nebo podnikatelé? Pak byste měli věnovat pozornost vytvoření vhodného pracovního prostředí, které bude zdravé a inspirativní. Na výběr kancelářské židle i pracovního stolu jsme se zaměřili už v minulosti. Teď vám přinášíme několik tipů, jak si své pracovní místo vyladit k dokonalosti a usnadnit si práci.

Střed obrazovky přesuňte do úrovně očí

První tip úzce souvisí se zdravým sezením u pracovního stolu. Pokud každý den strávíte několik hodin sledováním obrazovky osobního počítače nebo notebooku, měli byste ji umístit do správné pozice. V případě externích monitorů je to jednoduché, stačí nastavit výšku tak, aby střed obrazovky odpovídal úrovni očí při sezení s narovnanými zády.

Pracujete-li na notebooku, je vyladění trochu složitější. Doporučujeme celý notebook přesunout na vyvýšenou podložku (krabici, knihy) a při práci používat externí myš a klávesnici. Kompromisem je využití speciálních podložek pod notebook, které polohu obrazovky vyvýší. Nikdy však nedosáhnete ideální pozice obrazovky, klávesnice a touchpadu současně.

Bezdrátová nabíječka – praktický pomocník pro majitele chytrých telefonů

Používáte při práci mobilní telefon? Možná se vám občas stane, že se telefon vybije ještě během dne. Neustálé připojování kabelu je otravné a často se na něj zapomíná. Problém vyřešíte pořízením bezdrátové nabíječky, která je kompatibilní s mnoha vyššími typy chytrých telefonů.

Telefon se začne nabíjet ihned po uložení na nabíječku, a tak odpadá problém s neustálým připojováním ke kabelu pokaždé, co telefon zvednete ze stolu. Bezdrátové nabíječky jsou na trhu dostupné v mnoha variantách pro jedno i více zařízení. Elegantním řešením je pořízení vestavné nabíječky, kterou můžete nainstalovat přímo do desky pracovního stolu. Vrtání do stolu ale budete muset zvládnout sami.

Mobilní telefon můžete využít jako druhou obrazovku

Možná by se vám občas hodila druhá obrazovka, ale investovat do dalšího monitoru se vám nechce. Máte-li mobilní telefon s dostatečně velkým displejem, můžete jej pomocí různých aplikací využít jako rozšířenou obrazovku vašeho počítače. Telefon se pak bude chovat úplně stejně, jako kdybyste k počítači připojili externí monitor. Primární monitor využijete k hlavním činnostech, obrazovku mobilu pak třeba k otevření dalších dokumentů, čtení zpráv či e-mailů nebo uskutečňování videohovorů.

Pořiďte si chytrou lampu s nastavením různých režimů

Na žádném pracovním stole nesmí chybět lampa, díky které můžete pracovat i v brzkých ranních či pozdních hodinách. Nespokojte se s klasickým typem lampy a vyzkoušejte některou z kategorie SMART zařízení. Po propojení s telefonem můžete lampu nastavit tak, aby se automaticky rozsvěcovala dle zvoleného času nebo upravovala barvu světla v závislosti na okolních podmínkách. Chytré lampy je možné využívat i k různým notifikacím. Když vám přijde e-mail, rozsvítí se modře – je jen na vás, jakým způsobem chytrou lampu využijete.

Rádi pracujete vestoje? Pořiďte si výškově nastavitelný stůl

Pokud se po celém dnu v kancelářském křesle cítíte rozlámaní a bolí vás záda, vyzkoušejte práci vestoje. Doporučujeme pořídit si výškově stavitelný pracovní stůl, o kterém jsme vám psali už dříve. Obzvláště pohodlné jsou modely vybavené elektropohonem, které se do požadované výšky přesunou stiskem jediného tlačítka.

Udělejte si pořádek na stole a zbavte se zbytečností

Ať už si libujete v moderních technologiích, nebo jste spíše konzervativní, u čistého a uspořádaného stolu se vám bude pracovat mnohem lépe. Než začnete zkoušet různé vychytávky pro efektivnější práci z domova, odstraňte ze stolu přebytečné psací potřeby, dokumenty a další nezbytné věci. Uvidíte, že efektivita vaší práce se zvýší okamžitě.

Přečtěte si i další související články:

publikováno: 29. 3. 2021
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.