PR článek

Starejte se o dřevo v interiéru i exteriéru. Odmění vás dlouhou životností a přirozeným vzhledem


nátěry dřeva

Ochrana a údržba dřeva je pro jeho trvanlivost a zánovní vzhled velmi důležitá. Svůj nábytek, ploty nebo dřevěné obklady natírejte kvalitním olejem na dřevo. Dejte přednost přírodním olejům, které jsou nezávadné a šetrné k životnímu prostředí. Nátěry na bázi olejů a vosků netvoří na povrchu souvislý film, ale usazují se pevně v kapilárách a poskytují tak dřevu přírodní ochranu odolnou proti povětrnostním vlivům, vodě a UV záření.

PNZ Venkovní olej použijte na zahradní nábytek i ploty

Ochranné oleje vybírejte podle toho, na jaký materiál je budete aplikovat. Existují venkovní oleje a vosky vhodné pro obklady a ploty, ale také na zahradní stavby a nábytek. Pro použití v exteriéru můžete použít PNZ Venkovní olej, který se vyrábí podle staletých receptur. Tento venkovní olej zabraňuje bobtnání, vysychání a praskání dřeva.

Aplikovat olej můžete i na celou terasu. PNZ Terasové oleje jsou vyrobeny z přírodních surovin, jsou otěruvzdorné, odolné proti povětrnostním vlivům, s pigmentovými mikročásticemi blokujícími UV záření. Po zaschnutí jsou bez zápachu, neobsahují zdraví škodlivé látky a vytváří matnou plochu. Vyzkoušejte také PNZ Olej Bangkirai, který se hodí na exotické dřeviny. Olej se nanáší na čerstvé dřevo a je vhodné jej použít i na renovaci nebo ošetření.

Krycí olej na dřevo chrání proti UV záření i vodě

Pokud potřebujete, aby vaše dřevo vydrželo co nejdéle a odolalo i náročným klimatickým podmínkám, pak je dobrou volbou PNZ Krycí přírodní olej. Jeho předností je dostupnost v mnoha barevných odstínech. Výborně odpuzuje vodu, reguluje vlhkost a je vhodný pro všechny druhy dřevin. 

Poskytuje dřevu ochranu před povětrnostními vlivy, díky němu bude dřevo odolné proti UV záření a vodě. Tento typ oleje na dřevo rovněž zabraňuje bobtnání, vysychání a praskání dřeva.

Použít lze na všechny druhy dřevin ve vnitřním i venkovním prostředí. Hodí se převážně tam, kde je požadován trvanlivý nátěr. Je vhodný na obklady fasád, nátěry oken, výloh, dveří, zahradních staveb, garážových vrat, zahradního nábytku, balkónů, plotů, okenic apod. Přípravek je dobrý také k obnově zestárlých prodyšných nátěrů a větrem opotřebených dřevěných povrchů.

Krycí olej na dřevo nanášíme štětcem, válečkem nebo stříkáním na suchý a odmaštěný podklad. Pokud se rozhodnete nanášet nátěr stříkáním, snažte se o rovnoměrné nanášení v tenké vrstvě ve směru vláken. Po 12 hodinách se stejným způsobem provede druhý nátěr. Při nátěru nového, dosud neošetřeného dřeva se doporučuje provést nátěr ze všech stran ještě před montáží.

Ochraňte svůj nábytek kvalitními nátěry a vosky na dřevo.

Nezapomínejte ani na dřevo v interiéru

1421-ekoznackaPro vnitřní použití se nejlépe hodí PNZ Vosk na dřevo W z čistě přírodních surovin, který ošetří povrch, odpuzuje vodu a je prodyšný. Produkt byl oceněn Ekoznačkou EU, která se uděluje výrobkům šetrným k životnímu prostředí. 

Lze ho použít k ochraně a zušlechtění domácích i exotických dřevin, navíc jak ve vnitřním, tak i ve venkovním prostředí. Můžete s ním ošetřit obklady, okna, parapety, pergoly, zahradní domky a nábytek, garážová vrata, balkóny, ploty apod. Je vhodný i pro vlhké prostředí jako jsou koupelny, kuchyně a rovněž pro silně namáhané plochy jako dveře či nábytek.

Vosk na dřevo se nanáší štětcem, stříkáním nebo máčením ze všech stran. Po asi 5 až 10 minutách se nátěr důkladně rozetře téměř suchým štětcem. Druhý nátěr se provádí stejným způsobem nejdříve po 8hodinovém schnutí.

Nejen podlahy potřebují tvrdý vosk

Dřevěné podlahy jsou v interiéru nejnamáhanějším povrchem, který potřebuje tu nejlepší péči a ochranu. Použít na ně můžete například PNZ Tvrdovoskový olej, který je vysoce odolný proti mechanickému poškození. 

Tento výrobek se však může použít nejen na podlahy, ale i pro všechny namáhané povrchy v interiéru: dřevěné a korkové podlahy, laťovky, neglazované dlaždice i kuchyňské pracovní desky (PNZ Tvrdovoskový olej spadá do kategorie výrobků určených pro styk s potravinami). Vhodný je také do vlhkého prostředí koupelen.

Nanášet ho můžeme štětcem, válečkem nebo nanášecí špachtlí v tenké vrstvě. Druhý nátěr se provádí po cca 8-10 hodinách zasychání při dostatečném větrání stejným způsobem.

publikováno: 21. 2. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.