Stínicí technika – pasivní chlazení v létě


stínicí technika pasivní chlazení

Potýkáte se v horkých letních dnech s přehříváním rodinného domu nebo bytu? Než začnete zvažovat investici do nákladných klimatizačních zařízení, popřemýšlejte nad pořízením konstrukčních prvků, které se postarají o pasivní chlazení. Pasivní chlazení v létě nevyžaduje žádné náklady na provoz, realizace je navíc rychlá a cenově dostupná. Jednou z možností pasivního chlazení je montáž kvalitní stínicí techniky, která váš dům před nadměrným přehříváním ochrání.

Stínicí technika zabrání přehřívání domácnosti

Chceme-li zabránit přehřívání vnitřního prostředí budovy, musíme omezit tepelné zisky. Opatření, která tyto zisky minimalizují, spadají do kategorie pasivního chlazení. Sem se řadí právě stínicí technika, která zabraňuje prostupování slunečních paprsků skrze skleněné výplně oken do interiéru.

Kvalitní stínicí techniku byste si měli pořídit obzvláště v případě, máte-li okna orientovaná na jižní stranu. U takových budov dochází k enormnímu přehřívání nejčastěji. Typů stínicí techniky existuje hned několik. Aby bylo pasivní chlazení co nejúčinnější, mělo by se jednat o stínění venkovní, které zabrání průniku slunečního záření skrz sklo.

rolety a žaluzie

Tepelná pohoda u novostaveb i rekonstrukcí

Ať už chcete omezit přehřívání budov u novostavby, nebo u rekonstrukce, pořízení venkovní stínicí techniky je ideálním řešením. Předokenní rolety i venkovní žaluzie snadno nainstalujete k jakémukoliv oknu, a to i dodatečně.

Předokenní rolety pro dokonalé zatemnění

Mezi oblíbené stínicí systémy pasivního chlazení patří předokenní rolety. Předokenní rolety snadno namontujete na jakoukoliv budovu, samotná montáž zabere jen několik hodin. Předokenní rolety zabrání přehřívání domácnosti během léta, v zimě pak omezí úniky tepla přes okna. Předokenní rolety navíc zvyšují úroveň soukromí a míru zabezpečení. Mezi významné výrobce rolet patří například společnost LOMAX, která klade důraz na použití materiálů nejvyšší kvality. Předokenní rolety vynikají luxusním vzhledem, ale i dlouhodobou životností. Také proto jsou tyto rolety nabízené se zárukou 5 let.

stínicí technika lomax

Venkovní žaluzie jsou až 10krát účinnější než vnitřní

Další možností, jak zabránit zbytečnému přehřívání vnitřních prostorů budovy, je montáž venkovních žaluzií. Provedená měření ukázala, že zavřená venkovní žaluzie dokáže zadržet až 94 % tepelné energie. Ve srovnání s klasickými vnitřními žaluziemi je až 10krát účinnější. Na trhu jsou pak dostupné i moderní venkovní žaluzie, které jsou vybavené senzory. Čidla reagují na slunce i venkovní povětrnostní podmínky, automaticky tak ochrání interiér před případným ohříváním.

venkovní žaluzie

Elektronika usnadní ovládání stínicí techniky

Pokud si chcete ovládání rolet či žaluzií co nejvíce usnadnit, pořiďte si moderní systémy vybavené elektronikou. Zmiňovaný výrobce stínicí techniky LOMAX vyrábí stínění s integrovaným pohonem, které budete snadno ovládat na dálku pomocí ovladače.

Předokenní rolety i venkovní žaluzie můžete navíc napojit na centrální systém. Před dovolenou si tak snadno naprogramujete dobu automatického vytažení a spuštění rolet. Nejen že zabráníte zbytečnému přehřívání budovy, navíc od nechtěné návštěvy odradíte i zloděje, které ani nenapadne, že je dům prázdný. Kromě elektronického či automatického ovládání lze stínicí techniku samozřejmě ovládat i ručně.

Výběr lamel a barevného zpracování je na vás

Pokud se rozhodnete pro pořízení pasivního chlazení v podobě stínicí techniky, můžete její vzhled snadno přizpůsobit architektonickým potřebám vaší stavby. Slaďte své žaluzie nebo předokenní rolety s fasádou, garážovými vraty či dveřmi.

Lamely venkovních žaluzií se zpravidla vyrábí z kvalitního odolného hliníků. Ten nejen že skvěle vypadá, navíc vyniká i nadprůměrnými izolačními vlastnostmi. Existují různé typy lamel – oblé i hranaté. Zmiňovaný výrobce LOMAX dodává i venkovní žaluzie vybavené lamelami s dvojím prohnutím, díky kterému vydrží i extrémní povětrnostní podmínky.

Montáž venkovní stínicí techniky je rychlá, snadná, cenově dostupná a zajistí pasivní chlazení bez jakýchkoliv dalších nákladů. Ať už chcete zabránit přehřívání novostaveb, nebo domů po rekonstrukci, pořiďte si osvědčené předokenní rolety nebo venkovní žaluzie.

publikováno: 19. 7. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.