PR článek

Střecha z přírodní břidlice je originál. Nezapomeňte ale na profesionální pokládku


střecha z přírodní břidlice

Přírodní břidlice patří dlouhodobě ke střešním krytinám, které přinášejí svým majitelům vysokou užitnou hodnotu a zároveň v sobě snoubí jedinečnost a krásu. Kromě střech se díky své kvalitě a zajímavému designu přírodní břidlice používá také pro obklad fasád, jako materiál je tedy velmi populární.

Přírodní břidlice je neopakovatelná střešní krytina

Přírodní břidlice se vyznačuje výjimečnou životností. Díky specifickému vzhledu vytváří nezapomenutelný estetický dojem a zlepšuje celkový vzhled stavby, přírodní břidlice jednoduše upoutá pozornost každého – je takzvaně „neopakovatelná". Přestože je břidlice zcela přírodním materiálem, nabízí břidlicová krytina pro vaši střechu různé barevné varianty.

Co je to vlastně přírodní břidlice

Přírodní břidlice je kámen, který vznikl v období před přibližně 500 miliony let ze sedimentů a prachových částic. Ty se usazovaly v prvních oceánech a různými vlivy (tlak) postupně metamorfovaly v pevnou hmotu, ze které vznikl první sedimentální kámen. Pohyby zemské kůry se některé části hmoty předchůdce přírodní břidlice dostaly pod ještě větší tlak teplot a tlaku, čímž kámen metamorfoval do ještě tvrdší podoby. Asi nějak takto by se ve zkratce dal popsat vznik přírodní břidlice před dávnými miliony let. Dnes se přírodní břidlice dle typu ložiska těží v povrchových lomech nebo hlubinných dolech.

Přírodní břidlice se vyznačuje výjimečnou životností, důležitá je ale její správná pokládka.

Profesionální pokládka přírodní břidlice

Kvalitní materiál si však zaslouží kvalitní manipulaci a profesionální pokládku. Pravidla krytí střech břidlicovou krytinou jsou však regulérním oborem, dalo by se říci až vědeckým. Specialisté na pokládku břidlicových střech, mezi kterými hraje společnost Střechy VRŇATA & ŽÁČIK s.r.o. prim, dbají na dodržování veškerých předepsaných požadavků. Důležité je například vyznat se v tom, jaký typ pokládky je vhodný pro daný sklon střechy, jaký formát břidlicové krytiny použít, jaké jsou podkladní vrstvy střešního pláště a mnoho dalších aspektů spojených s pokládkou přírodní břidlice. V úvahu pro pokládku přírodní břidlice připadá samozřejmě také samotný tvar střechy, umístění stavby a v neposlední řadě představy klienta o estetickém vyznění střechy s břidlicovou krytinou.

Střechy VRŇATA & ŽÁČIK s.r.o. - odborník na přírodní břidlice a rekonstrukce střech

Aby tak kvalita materiálu neutrpěla zásahem neodborné ruky, doporučuje se tedy vsadit na osvědčenou montážní firmu a pro pokládku střešní krytiny, včetně přírodní břidlice, zavolat skutečného profesionála. Nepodceníte-li pokládku přírodní břidlice, tato originální střešní krytina bude dělat radost ještě několika vašim příštím generacím. Kvalitu výsledné střechy vám však může zaručit pouze odborně provedená pokládka. Proto se obraťte na společnost Střechy VRŇATA & ŽÁČIK s.r.o. a máte po starostech.

publikováno: 29. 5. 2015
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.