Stylová umyvadlová mísa může být dominantou koupelny


Umyvadlová místa má oproti klasickému umyvadlu několik rozdílností.

Role koupelny se za poslední roky zcela změnila. Dříve poněkud opomíjená místnost je dnes jednou z nejdůležitějších. A tomu odpovídá i pozornost věnovaná jejímu zařizování. Dnešní požadavky na koupelnu jsou poměrně vysoké, ale dostatečně široký trh s vybavením je zázemím, díky kterému si každý může koupelnu upravit dle nejnovějších trendů - jedním z nich jsou i umyvadlové mísy.

Umyvadlová mísa se od klasického umyvadla liší nejen rozmanitostí tvarů a originálních řešení všech součástí, ale především způsobem usazení. Umyvadlová mísa je svým způsobem návratem do dob minulých, kdy byly předchůdci typických umyvadel jednoduché lavóry či kbelíky umístěné na stole, komodě nebo židli. Umyvadlová mísa se totiž také především pokládá na koupelnovou skříňku nebo další vhodnou plochu. Ve většině případů se nemontuje, ani nikterak nezapouští. Výjimkou jsou situace, kdy je umyvadlová mísa větších rozměrů a abnormální hmotnosti, to se pak k upevnění přistupuje.

Umyvadlová mísa je designově výrazný prvek

Důvodům, proč se do moderních koupelen užívá právě tohoto kousku sanitárního vybavení, kraluje zejména pozitivum v podobě neotřelého designu. Klasická umyvadla jsou v mnohých případech už poměrně fádní, umyvadlová mísa symbolizuje určitý šmrnc a neotřelost. Umyvadlová mísa přesně sedne na podklad díky zbroušené spodní hraně. Jako když postavíte hrnec na stůl – má-li rovné dno, nikterak se nenaklání.

Umyvadlová mísa versus klasické umyvadlo

Běžný uživatel rozdíl mezi umyvadlem a umyvadlovou mísou nepostřehne, popřípadě ho neřeší, odborníci však mají jasno – umyvadlová mísa se od klasického umyvadla liší především tím, že jejím stanovištěm je samostatná plocha. A nemusí to být jen klasická skříňka, ale například police či moderní koupelnová deska.Těmito možnostmi na sebe umyvadlová mísa poutá v prostoru pozornost, a dokáže tak být zcela jedinečným doplňkem, který má navíc svou neotřesitelnou roli v rámci vybavení koupelny. Za danou originalitu může i fakt, že bývají vyráběny mimo jiného i z kamene. S rozmanitostí tvarů souvisí i doporučení k jejímu výběru.

Umyvadlová mísa může být totiž opravdu originální, vždy si však vyzkoušejte, zda vám vyhovuje hloubka a právě i ten tvar, pro který vám padla do oka. Moderní koupelna klade důraz nejen na vzhled prvků zařízení, ale také na bezproblémovou funkčnost.

Umyvadlová mísa je tipem, jak při rekonstrukci koupelny vyzkoušet prvky neotřelého designu, které jsou zároveň plně funkční. Umyvadlová mísa je určitým oproštěním od zažitých stylů v tuzemských koupelnách. Jestliže vás umyvadlová mísa nadchla, připravte si minimálně 4000 Kč, to je totiž cena, na které začínají její nejzákladnější typy.  

 

publikováno: 12. 8. 2011
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.