Stylové koupelnové doplňky mohou být i dřevěné


266687322_19aaa9e511

Aby byla koupelna příjemným místem, je nutné věnovat dostatek času i energie jejímu zařizování. Je-li pečlivě vyvedena do sebemenšího detailu a zároveň si zachovává funkčnost, pak bude s největší pravděpodobností plnit vysoké nároky moderní doby, které z ní dělají malé domácí relaxační centrum. Věděli jste o tom, že koupelnové doplňky mohou být i ze dřeva?

Pokud patříte k milovníkům přírodních materiálů, pak vás jistě dřevěné koupelnové doplňky zaujmou, nahrazují ve většině koupelen rozšířený chrom i plast. Je ale nutné počítat s tím, že dřevěné koupelnové doplňky jsou o poznání dražší variantou. Při jejich výběru dbejte na kvalitu materiálu i pečlivost zpracování. Bude-li dřevo nižší kvality a nedostatečně upraveno, pak brzy zčerná a celkově ho působení vody a vlhka poškodí.

Dřevěné koupelnové doplňky – k umyvadlu, sprchovému koutu i WC

Pryč jsou doby, kdy se dřevěné vybavení této místnosti omezovalo maximálně na záchodové prkénko. V dnešní době lze pořídit držáky na ručníky, nádobky na mýdla a zubní kartáčky nebo také kelímky a misky ze dřeva. Povětšinou jsou vyrobeny z exotických dřevin (obvykle teakové dřevo), aby vydržely působení vody a vlhka. Velmi příjemně vypadají i dřevěné předložky k vaně či sprchovému koutu (celistvé nebo v roštovém provedení), některé je možné užívat přímo uvnitř. K toaletě je možné pořídit dokonce i dřevěnou WC štětku. Ze dřeva se samozřejmě vyrábí i úložné a odkládací prostory, od obyčejného koše na prádlo až po skříňky, poličky a pracovní plochy. Umožňují-li to dispozice koupelny, umisťuje se do ní i menší sedací nábytek, často z ratanu.

441806554_8a4a412b36 

„Dřevěné koupelnové doplňky je nutné pravidelně udržovat.“

Ze dřeva mohou být vyrobeny i základní prvky vybavení

Nejen koupelnové doplňky se vyrábí z přírodních materiálů. Pozornost poutají i luxusní dřevěné vany nebo originální dřevěná umyvadla. Uživatelé těchto kousků si nemohou vynachválit harmonii a teplé pocity z dotyku dřeva. Při výrobě se využívá moderních technologií a postupů, aby bylo zaručeno uchování vzhledu i funkčních vlastností, a to nejméně po dobu 10 let a více.

Výhody/nevýhody:

+ neotřelý vzhled
+ příjemné na dotyk
+ přírodní materiál

- cena
- nutnost pravidelně udržovat

6410610299_7d4637a80b 

Dřevěné koupelnové doplňky jistě nadchnou všechny milovníky přírodních materiálů, kteří se jich nechtějí vzdát ani v místech, kde jsou takové prvky vystaveny rizikovému působení vody a vlhkosti. Inspirujte se tímto článkem i vy a zařiďte si koupelnu jinak, než je zvykem. Dřevo si v těchto prostorách určitě zamilujete.

 

publikováno: 13. 3. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.