Šumivé koule do koupele, bath bombs neboli balistiky vyrobíte i doma


fca03f32626efe14fa64a51b810f7279

Speciální přípravek do koupele si čas od času dopřeje každý. A zvláště nyní, kdy venku vládne nevlídné počasí a jedinou příjemnou vyhlídkou dne je večerní koupel. Horká vana s pěnou, voňavým olejem nebo alespoň příjemným sprchovým gelem je odměnou. Hitem poslední doby se staly velké balistiky do koupele, které tyto chvilky zpříjemní ještě více. 

Název balistika do koupele zní možná trochu nebezpečně, ale ve skutečnosti jde o koule, které po namočení uvolňují vonné látky, éterické oleje a další speciální přidané látky prospěšné nejen pro pokožku, ale také pro naše smysly. K tomu všemu po ponoření šumí, což přidává další body za efekt.

Jaké jsou bath bombs neboli balistiky?

Přísady do koupelí jsou teď před Vánoce i zajímavým tipem na dárek, ať už se pustíte do jejich výroby sami nebo zapojíte i děti. Připravit je totiž není nic složitého a nepotřebujete ani žádné extra ingredience.

Správný balistik obsahuje oleje, které hýčkají pokožku, a zároveň jsou z ní uvolňována aromata, jež zase potěší čichové smysly. Lze zakoupit nejrůznější barvy, tvary, mohou být s překvapením, případně se třpytkami nebo podobnými ozdobami – vybírat by se ale měly s ohledem na typ pokožky a třeba účinek vůně.
Pozor by si měli dávat jen ekzematici a lidé s citlivější pokožkou, protože je možné, že působení přísad balistik nesnese.

Jak vyrobit balistiky doma

Šumivé koule do koupele nebo jinak také bath bombs nejsou na proces výroby náročné a hravě je zvládne každý.

Jaké přísady lze na balistiky používat:

  • základem každé bomby je hrnek jedlé sody (cca 125 gramů), půl hrnku kyseliny citronové (60g), stejné množství kukuřičné mouky (nebo kukuřičného škrobu)
  • následuje přidání olejů dle vašich preferencí, používá se například jojobový, mandlový či konopný (asi dvě a půl lžíce)
  • do směsi přijde esenciální olej (může být i více druhů) – asi 20 – 25 kapek
  • voda, borax
  • pro dodání zajímavých barev slouží potravinové kosmetické barvivo
  • do směsi se dají přimíchávat různé drobné předměty, oblíbené jsou například hvězdičky či flitry, které se postupně uvolňují

Fotolia_27406293_XS 

Postup výroby balistik

Nejdříve si vytvoříme dvě směsi – jednu práškovou ze základních ingrediencí a barviva, druhou tekutou (oleje, trochu vody a borax). Obě pak za stálého míchání zkombinujeme. Pokud chceme mít balistiku o více barvách, tak směs nejdříve smícháme, rozdělíme a do každé části pak samostatně vmícháme barvu.
Konzistence by měla být tužší, ale stále kašovitá. Sami pak už odhadněte, zda je potřeba ještě některou z přísad přidat.
Směs pak natlačte do jednoduchých formiček a nechte vyschnout alespoň 4 dny.

TIP: Kulatého tvaru dosáhnete pomocí naběračky na zmrzlinu nebo kulatého sítka na čaj. 

Zdobení, tvary i další zajímavosti nechce na fantazii, vždy se vymyslet něco zajímavého. Krásný dárek je tak na světě za minimální náklady, avšak s maximálním efektem!

publikováno: 26. 11. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.