Sušící skříň usuší, přitopí a pomůže v boji s vlhkostí


susici skrin

Noví pomocníci do kuchyní přibývají každým rokem a nikoho nepřekvapí, že se na trhu objevují stále nové vychytávky. Na novinky, které patří do koupelen, se ale naráží jen sporadicky. Jednou takovou je ale i sušící skříň, která kromě svého primárního účelu umí ještě jednu věc – jako vedlejší efekt totiž koupelnu ještě i vyhřeje.Sušící skříň je řešením spíše do větších koupelen a hlavně pro ty, kteří nemajímožnost pořádně natáhnout šňůry – ať už na balkoně či na dvorku. Bude tak vyřešen problém s rozvěšeným prádlem po celém domě.

Sušící skříně s moderním vzhledem

Kdo má zkušenost z běžnou sušičkou, jen těžko si dokáže představit, že by měl vlhké oblečení a prádlo sušit v místnosti. Sušící skříně jsou však modernějším řešením, které nezapomíná ani na design, a tak si místo v koupelnách nachází stále častěji. Vybírat můžete ze sériových kus, ale existuje také možnost výroby na zakázku pro případ atypické koupelny nebo speciálních požadavků. Sušící skříň může ale nemusí disponovat zadní stranou – to proto, že se počítá s jejím zavěšením na obklady. Pro případ zabudovaných skříní se ale zadní strana povětšinou dodává.

Kdy se hodí

Nemusíte ji navíc využívat jen pro svršky vytažené z pračky, využití najde i v případě propocených a mokrých věcí. Ideální řešení do domácností, kde je několik sportovců a často tak suší trika a dresy. Záchranou je i v koupelnách, kde se bojuje s vlhkostí. Ručníky jednoduše umístíte do sušící skříně a nebudou tak vznikat zbytečné výpary.
V zimě také poslouží k přitápění v místnosti.

Jak funguje sušící skříňsusici skrin 2

Základem sušících skříní je topný box, který obsahuje tepelný výměník a ventilátor. Díky němu je teplo rozmísťováno rovnoměrně a prádlo se tak suší rychle. Dobře poslouží i v případě, že je potřeba co nejrychleji vyvětrat oblečení načichlé nepříjemným zápachem z restaurace, včetně kouře.
Teplo získává dvěma způsoby – mimo topnou sezonu díky topné tyči, v chladných měsících ji lze pak jednoduše připojit k topení. Tak slouží i pro výhřev místnosti bez dalších nákladů.

Atypické kusy na zakázku

Běžný kus je vyroben z laminátu vysoce odolného proti vlhkosti s typickou koupelnovou úpravou v bílém lesku. Ze stejného materiálu jsou potom i vnitřní police a přihrádky, závěsné tyče jsou kovové. Podle přání je ale lze různě upravovat a oživovat – skleněnými výplněmi, zajímavým kováním, případně foliovými výplněmi. Variabilitu pak jen potvrzuje fakt, že si můžete pořídit jen topný box a instalovat jej do jiného kusu skříně.

Není stanoveno, že sušící skříně patří výhradně do koupelny, umístit je můžete kamkoliv. V menších bytech své místo pravděpodobně nenajdou, pokud ale máte místo, jedná se o praktického pomocníka. Jestli ovšem při ceně od patnácti tisíc korun stojí za to, je už jen na vás. 

publikováno: 10. 4. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.