PR článek

Světový den vody 2018 – vraťme vodu přírodě


alc2

I když se nám to na první pohled nemusí zdát, nedostatek pitné vody trápí na naší planetě každého desátého člověka, tedy asi 783 milionů obyvatel. Podle nadace UNICEF nemá toaletu přes 2,5 miliardy lidí. Význam vody pro život na zemi si každým rokem připomínáme ve Světový den vody, který připadá na 22. března. Ke dni se připojují mnohé vodárenské společnosti i český výrobce sanitární techniky Alcaplast.


Neplýtvejte vodu, ušetříte peníze a ochráníte přírodu

Plýtvání vody je celospolečenským globálním problémem, na který by se nemělo zapomínat. Velký vliv na spotřebu a zbytečné plýtvání vody mají nejen spotřebitelé, ale i vodárenské společnosti a výrobci sanitární techniky. Právě proto se ke Světovému dni vody pravidelně připojuje i společnost Alcaplast.

Ředitelka společnosti Radka Prokopová vnímá tento den jako výzvu pro nás všechny zamyslet se alespoň jednou v roce nad tím, co můžeme udělat, abychom vodou šetřili. Souzní také s letošním tématem Světového dne vody, kterým je „Nature for water“, tedy navrácení vody přírodě.

na Světový den vody myslí i Alcaplast

S úspornými moduly ECOLOGY šetříte přírodu i svou peněženku.

Alcaplast na úsporu vody nezapomíná

Společnost Alcaplast však na úsporu vody myslí neustále. Proto vyvíjí takové produkty, které jsou k přírodě co nejšetrnější a současně ušetří uživatelům i jejich peníze. Do kategorie úsporných produktů patří zejména oblíbené moduly z řady ECOLOGY. Ty vynikají nejen moderním designovým vzhledem, ale především šetrným splachováním vody.

Při malém spláchnutí se spotřebují jen 2 litry vody a při velkém 4 litry, což je normou povolené minimum. Tento moderní systém splachování tak přináší celkovou úsporu vody až 33 %. Výrobky ECOLOGY uspěly už v roce 2014 na veletrhu The Big 5 v Dubaji, kde porota ocenila právě nízkou spotřebu vody a šetrnost k životnímu prostředí.

Světový den vody nám má připomínat, jak je voda vzácná a důležitá. Tento den se slaví již od roku 1993. Tehdy byl schválen Valným shromážděním OSN v Brazílii. Od té doby se připomíná každý rok 22. března. Projekt upozorňuje na důležitost, nenahraditelnost a potřebu čistoty a ochrany sladkovodních vod. Vzpomeňme si proto v tento den i my a pokusme se vodou plýtvat co nejméně.

publikováno: 21. 3. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.