Tapety do koupelny nemusí být jen provizoriem


Fotolia_15593036_XS

Pokud jste si zamilovali tapety a chcete je mít skutečně všude, pak je tu dobrá zpráva. K dostání jsou totiž i speciální druhy se zvláštní úpravou do vlhkého prostředí. To znamená, že už je s klidem můžete umístit i na zdi koupelen. Jednoduše je tak můžete oživit a změnu provést snadno, bez zbytečného nepořádku.Znovuobjevené kouzlo tapet dalo vzniknout řešení rychlé úpravy koupelny. Není s ní moc práce a dá se odstranit – proto ji lze využít také v nájmech, kde nelze dělat svévolně stavební a radikálnější úpravy.

Voděodolené tapety do koupelny

Představa tapety kolem vany může zprvu působit trochu „katalogovým“ dojmem, ale nedejte se zmást. Používá se běžně, její životnost rozhodně není krátká a výsledný efekt je maximální.
Tapety do koupelny se hodí v případech, kdy chcete místnosti dodat nový nádech, případně ušetřit za nákladnou rekonstrukci a zvolit dočasné řešení.
Pužívají je také ti, kdo mají rádi častější změny a moderní vzory. S pomocí tapety tak mají spoustu možností, a pokud se jim během několika následujících let omrzí, snadno ji zase vymění.

Lepidlo versus samolepící povrch

Pro to, aby tapeta vydržela co nejdéle, neodlepovala se, neměnila se struktura povrchu a nevznikaly vzduchové výplně, je kromě přepečlivého přilepení důležitý také výběr techniky připevnění. Na umakart je jednodznačnou volbou „samolepka.“ Převládá také názor, že lépe drží a její životnost je o něco delší, než v případě lepidla.
Tapety se pak nikdy nesnažte přilepit na nerovný povrch. I když se vám to možná podaří, výsledek nebude působit moc pěkně a pravděpodobně se během několika následujících dnů začne odlepovat.

Tapety do koupelny: pro a proti

  • levná, snadná a rychlá změna
  • mnoho moderních vzorů, kombinací a motivů
  • stálé barvy
  • mají omezenou životnost (obvykle vydří kolem pěti let, kvalitně provedené až sedm)
  • nekvalitně odvedená práce nebo nevhodný materiál znamená krabacení a odlepování

Hlavně utěsnit

Tapeta se dá použít i těsně kolem vany nebo umývadla, ovšem pak je třeba chovat se k okolí šetrně. Při lepení ale nezapomeňte každý spoj řádně utěsnit, protože tapety poškodí i nepatrné množství zatékající vody.

Do koupelen se nejčastěji pořizují tapety se vzory obkladů, malých kachliček a mozaiky. V posledním zmíněném případě je aplikace ještě o něco snažší. Prostřihy jsou totiž minimální.

publikováno: 9. 8. 2013
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.