PR článek

Tepelné čerpadlo: Jak funguje a jaké se nejvíc hodí pro váš dům


Ohřev TUV tepelné čerpadlo

Tepelná čerpadla se těší stále větší oblibě v domácnostech po celém světě. Aby také ne. Jsou ekologická, efektivní a hlavně mimořádně šetrná k vaší peněžence. Jak ale vybrat to správné pro váš dům či byt? Připravili jsme pro vás průvodce tepelnými čerpadly.

 

Princip vytápění tepelným čerpadlem

Jen si spočítejte, kolikrát jste již za svůj život museli jít přiložit do kotle. Kolik času jste touto činností strávili. Je načase skoncovat s tímto středověkým způsobem vytápění jednou provždy a zvolit si pohodlnější způsob pro vás i vaši rodinu, kterým je právě tepelné čerpadlo. Možná se budete divit, ale tato technologie se používá už desítky let, není až takovou novinkou.

Jde o elektrické zařízení, které extrahuje energii z jednoho místa a převádí ji dál mnohem efektivnějším způsobem. Princip vytápění pomocí tepelného čerpadla je velmi jednoduchý a je založen na druhém termodynamickém zákoně, který říká, že teplo nepřechází ze studenějšího prostředí do prostředí s vyšší teplotou. Aby se tak stalo, je potřeba dodatečné energie. Ta je přivedena kompresorem a přesunuta chladicí směsí. Většina tepla se pak přesune, když dochází k přeměně chladiva z tekutiny na plyn a obráceně.

Z čeho se skládá tepelné čerpadlo?

Existují 4 základní součásti tepelného čerpadla. Tři z nich jsou umístěny ve venkovní jednotce – výparník, kompresor a expanzní ventil. Čtvrtou částí je kondenzátor, který najdeme ve vnitřní jednotce. Jak dochází k cirkulaci mezi vnější a vnitřní jednotkou, chladivo převádí teplo pomocí procesu vypaření a kondenzace.

Lze tepelné čerpadlo využívat po celý rok?

Ano! Například tepelné čerpadlo Daikin Altherma získává teplo z venkovního vzduchu, který využívá nejen pro vytápění, ale i k ohřevu teplé vody. V opačném procesu, kdy tepelné čerpadlo odebírá teplo ze vzduchu uvnitř budovy, dokáže velice efektivně chladit. Až 75 % své energie získává ze vzduchu, přičemž zbytek je zajištěn elektřinou.

A jelikož je poháněno především obnovitelnými zdroji energie, je toto tepelné čerpadlo nákladově nejefektivnějším a ekologicky nejpřívětivějším řešením vytápění dostupným v dnešní době.

Daikin Altherma 3 s technologií Bluevolution

Nejnovějším a zároveň nejmodernějším typem tepelného čerpadla je Daikin Altherma 3. Jeho systém je poháněn nejinovativnější technologií Bluevolution, která je nejen vysoce účinná, ale i velmi ekologická. Nespaluje se totiž ani nafta, ani plyn a spotřeba elektřiny je minimální. Navíc skvěle funguje i v těch nejchladnějších dnech, kdy vám bez problémů zajistí teplo i horkou vodu. To zvládne i při velmi chladných venkovních teplotách až –28 °C.

Proč si vybrat Daikin?

Společnost Daikin se zabývá výrobou tepelných čerpadel již několik desetiletí a neustále vylepšuje jejich účinnost a funkce. A protože svým produktům věří, poskytuje k čerpadlům Altherma záruku 7 let!

publikováno: 24. 9. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.