Tipy na dárky do bytu


5315930917_f5787b4f67

Začalo každoroční lámání si hlavy nad výběrem dárků k Vánocům. Pokud chcete letos překvapit, tak zkuste vybrat zajímavý dárek do bytu, jenž tak někde nenajdete. Hitem jsou retro věci i moderní designové prvky, které pak najdou místo hlavně v kuchyni.
 

Užitečné dárky do domácnosti jsou sice praktickou záležitostí, avšak nezapomínejte na to, že bydlení by mělo znamenat také potěšení. K tomu patří dekorace a doladění všech detailů. Právě Vánoce jsou ideální příležitostí pro zakoupení takových propriet.

Houpací křeslo

Co může mít větší kouzlo, než houpací křeslo, které má mnoho z vás spojené s pohodou dětství? V současné nabídce najdete klasická křesla i moderní kousky, které se pyšní originálním designem. Netradiční design znamená použití kovu i plastu, i tak se ale největší popularitě stále těší dřevěná klasika. Tento typ můžete totiž nechat v obývacím pokoji pro dlouhé zimní večery, ale i na terase, kde se zase hodí při letní pohodě. 
Jako běžná součást obývacího pokoje se pak hodí i klasické křeslo, jež má ale na spodní části oblé lišty pro houpání.
Nejlevnější křesla lze sehnat od ceny 1500 korun.

Gramofon

Jedinečná vzhled let dávno minulých sklízí úspěch. Gramofony mají jednoduše styl, a jako doplněk pracoven nebo obývacích pokojů stylizovaných do dřeva jsou skvělé. Moderní gramofony nepřehrávají jen desky, ale jsou vybaveny i mechanikou na CD a dokonce i zapomenuté kazety. Mají vstup pro USB a jsou schopny převádět jednotlivé formáty skladeb. 

Nechybí samozřejmě rádio, které se dá v některých případech dokonce ladit ručně. Perfektní dárek, nemyslíte?
Gramofony s více či méně výrazným retro vzhledem se dají pořídit už od 1500 Kč, ty nejpropracovanější s největším množstvím funkcí a vychytávek mají cenovou hladinu výše – pořídíte je přibližně za 6 500 Kč.

RTCC411RIP 

Design do kuchyně

Pravděpodobně se všem vybaví pověstné skleničky z NDR. Na skleničky, případně celé jídelní sady ale pro tentokrát zapomeňte.  Pěkným dárkem mohou být třeba i netradiční mlýnky na koření. Oblíbená je kombinace skla s ocelovými prvky, stejně jako s barevným plastem. Kořenky můžete doplnit miskami a košíky na ovoce i skleničkami. Trendem jsou i stojany na víno a bytelné vývrtky.  
Potěší i zajímavé hrníčky a etažéry neboli stupňovité podnosy, které k netradičnímu vzhledu přímo vybízí.

Dárky do bytu mají povětšinou pověst cetek, na které sedá po delší době prach. To už ale neplatí, zvláště pokud si dáte záležet, vždy objevíte něco, co vás zaujme. Doplňky do bytu jsou vděčným dárkem, zvláště v případě, že znáte vkus obdarovaného. Ideální je kombinovat praktickou stránku věci s jejím vzhledem. 

publikováno: 8. 12. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.