Trápí vás doma vedro? Mobilní klimatizace vás tohoto problému zbaví


Fotolia_32038522_XS

Venkovní teploty šplhají do závratných výšin a pobyt v uzavřených prostorách se stává nepříjemným až nesnesitelným. Je proto nejvyšší čas začít přemýšlet o nákupu mobilní klimatizace, kterou je možné oproti pevně zabudovaným typům libovolné přemisťovat. Přes den ji tak můžete mít v obývacím pokoji a na noc vám může vytvořit požadované klima třeba v ložnici. Jaké jsou hlavní přednosti mobilní klimatizace do bytu?

I když byly dříve klimatizace doménou spíše kanceláří a komerčních prostor, užívají se v posledních letech i v běžných domácnostech. Nabídka trhu se zvyšující se poptávce přizpůsobila, a tak stále více výrobců zařazuje do svého sortimentu právě mobilní klimatizace, které jsou kompaktní a jejich instalace nevyžaduje stavební zásahy, které znamenají další nemalé náklady. Pokud vás zajímají obecné informace o tom, jak vlastně klimatizace funguje, a hledáte tipy vztahující se k používání tohoto zařízení, přečtěte si článek „Klimatizace do bytu pomůže zvládat letní horka“.

Provoz mobilní klimatizace

Mobilní klimatizace představuje nejlevnější variantu, s čímž samozřejmě souvisí i provozní parametry. Oproti dražším typům vyžadujícím odbornou montáž proto nedisponuje tak velkým výkonem a také je hlučnější.

Aby mobilní klimatizace fungovala, stačí zapojit ji do zásuvky a vývodní hadici položit do otevřeného okna, což omezuje celkovou efektivitu, protože je do dané místností vpouštěn teplý vzduch z venku. Podle četnosti užití se také musí vylévat nádobka, kam kape zkondenzovaná voda. Na základě všech uvedených informací je tedy zřejmé, že mobilní klimatizace se nejvíce osvědčí v místnostech o velikosti do 20 m2.

Mobilní klimatizace se dá pořídit již od cca 7000 Kč.

Fotolia_17081239_XS

Základní tipy pro používání (nejen) mobilní klimatizace

Klimatizace v jakémkoliv provedení je velice oceňovaným pomocníkem, díky němuž je možné zachovat si doma nebo v kanceláři patřičný komfort i při velkém horku. S používání klimatizace to však nesmíte přehnat, jinak se záhy budete potýkat s nachlazením. Podívejte se proto na nejdůležitější tipy, které vám prozradí, jak klimatizaci používat efektivně a bezpečně:

 • rozdíl mezi vnitřní a venkovní teplotou by neměl být více jak 5 až 7 °C
 • okna v klimatizované místnosti musí být zavřena (s výjimkou toho, kterým vede ven hadice)
 • proud studeného vzduchu nesmí být namířen přímo na vás
 • pokud to jde, vyvarujte se častému přecházení z klimatizované místnosti ven či do dalších místností, kde je velká teplota
 • občas intenzivně vyvětrejte
 • dodržujte pitný režim, případně využijte zvlhčovač vzduchu

Podle čeho vybrat tu nejvhodnější?

výběrem klimatizace byste si měli nechat poradit. Navštivte proto specializovaný obchod a vyvarujte se nákupu zařízení od neznámých výrobců v supermarketu. Jakých parametrů klimatizace byste si měli při nákupu určitě všímat?

 • chladící výkon
 • hlučnost
 • celkovou hmotnost
 • velikost
 • délku vývodní hadice

Mobilní klimatizace je snadno a rychle dostupným řešením, jak zvládnout tropická vedra, která v posledních letech nejsou v tuzemsku během léta žádnou výjimkou. Počítejte ovšem s tím, že mobilní klimatizace do bytu je vhodná spíše pro nepravidelné použití.

 

publikováno: 11. 5. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.