G+

 

 

Trápí vás doma vedro? Mobilní klimatizace vás tohoto problému zbaví


Fotolia_32038522_XS

Venkovní teploty šplhají do závratných výšin a pobyt v uzavřených prostorách se stává nepříjemným až nesnesitelným. Je proto nejvyšší čas začít přemýšlet o nákupu mobilní klimatizace, kterou je možné oproti pevně zabudovaným typům libovolné přemisťovat. Přes den ji tak můžete mít v obývacím pokoji a na noc vám může vytvořit požadované klima třeba v ložnici. Jaké jsou hlavní přednosti mobilní klimatizace do bytu?

I když byly dříve klimatizace doménou spíše kanceláří a komerčních prostor, užívají se v posledních letech i v běžných domácnostech. Nabídka trhu se zvyšující se poptávce přizpůsobila, a tak stále více výrobců zařazuje do svého sortimentu právě mobilní klimatizace, které jsou kompaktní a jejich instalace nevyžaduje stavební zásahy, které znamenají další nemalé náklady. Pokud vás zajímají obecné informace o tom, jak vlastně klimatizace funguje, a hledáte tipy vztahující se k používání tohoto zařízení, přečtěte si článek „Klimatizace do bytu pomůže zvládat letní horka“.

Provoz mobilní klimatizace

Mobilní klimatizace představuje nejlevnější variantu, s čímž samozřejmě souvisí i provozní parametry. Oproti dražším typům vyžadujícím odbornou montáž proto nedisponuje tak velkým výkonem a také je hlučnější.

Aby mobilní klimatizace fungovala, stačí zapojit ji do zásuvky a vývodní hadici položit do otevřeného okna, což omezuje celkovou efektivitu, protože je do dané místností vpouštěn teplý vzduch z venku. Podle četnosti užití se také musí vylévat nádobka, kam kape zkondenzovaná voda. Na základě všech uvedených informací je tedy zřejmé, že mobilní klimatizace se nejvíce osvědčí v místnostech o velikosti do 20 m2.

Mobilní klimatizace se dá pořídit již od cca 7000 Kč.

Fotolia_17081239_XS

Základní tipy pro používání (nejen) mobilní klimatizace

Klimatizace v jakémkoliv provedení je velice oceňovaným pomocníkem, díky němuž je možné zachovat si doma nebo v kanceláři patřičný komfort i při velkém horku. S používání klimatizace to však nesmíte přehnat, jinak se záhy budete potýkat s nachlazením. Podívejte se proto na nejdůležitější tipy, které vám prozradí, jak klimatizaci používat efektivně a bezpečně:

 • rozdíl mezi vnitřní a venkovní teplotou by neměl být více jak 5 až 7 °C
 • okna v klimatizované místnosti musí být zavřena (s výjimkou toho, kterým vede ven hadice)
 • proud studeného vzduchu nesmí být namířen přímo na vás
 • pokud to jde, vyvarujte se častému přecházení z klimatizované místnosti ven či do dalších místností, kde je velká teplota
 • občas intenzivně vyvětrejte
 • dodržujte pitný režim, případně využijte zvlhčovač vzduchu

Podle čeho vybrat tu nejvhodnější?

výběrem klimatizace byste si měli nechat poradit. Navštivte proto specializovaný obchod a vyvarujte se nákupu zařízení od neznámých výrobců v supermarketu. Jakých parametrů klimatizace byste si měli při nákupu určitě všímat?

 • chladící výkon
 • hlučnost
 • celkovou hmotnost
 • velikost
 • délku vývodní hadice

Mobilní klimatizace je snadno a rychle dostupným řešením, jak zvládnout tropická vedra, která v posledních letech nejsou v tuzemsku během léta žádnou výjimkou. Počítejte ovšem s tím, že mobilní klimatizace do bytu je vhodná spíše pro nepravidelné použití.

 

publikováno: 11. 5. 2012
přečteno: 1973×
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Jan
7. 3. 2014

Myslím že přenosná (mobilní ) klimatizace je super řešení a z vlastních zkušeností vím že klidně i pro pravidelné použití !

pet
1. 4. 2014

Kompaktní mobilní klimatizace zajistí ideální prostředí pro pobyt v místnosti a to v každém ročním období.

Financování běžných oprav domu - půjčíme vám

Financování běžných oprav domu – kdo vám půjčí?

Potřebuje váš dům novou střechu nebo zateplení? Odešel vám starý kotel, ale na nový rodinné úspory nestačí?… ...


Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...