PR článek

Trápí vás pomalý internet? Víme, jak jej zrychlit


Jak zrychlit internet

Říká se, že kde se automaticky připojujete na wi-fi, tam jste doma. Co když ale právě váš domov patří k místům, kde je internetové připojení nejpomalejší? Prozradíme vám, co za jeho hlemýždím tempem může stát a jak jej snadno zrychlit.

Změřte si rychlost svého internetu

Než se do čehokoliv pustíte, učiňte klíčový krok: změřte si rychlost svého internetového připojení. Změření proveďte buď přes některou z příslušných mobilních aplikací nebo využijte testy rychlosti, které umožňují nejrůznější internetové portály (například rychlost.cz).

Nenechte se odbýt poskytovatelem

Vypočtenou rychlost pak srovnejte se smluvenou rychlostí v měsíčním vyúčtování. Pokud se ani zdaleka neshodují, kontaktujte svého poskytovatele. Ten vám většinou naslibuje brzké zrychlení, nicméně pokud se stejná situace opakuje již poněkolikáté, pohrozte odstoupením. Efektivněji zapůsobí také osobní návštěva pobočky.

Garance rychlosti internetu. Existuje?

Většina poskytovatelů vám asi řekne, že smluvní rychlost negarantuje. Rychlost i dostupnost však zaručuje O2, a to u balíčku Internet Business, který se výborně hodí pro firemní videokonference či k přenosům velkých dat.

Pročistěte svůj PC a aktualizujte si prohlížeč

Používáte-li stále Internet Explorer, zkuste jej vyměnit za Google Chrome. Nejenže se vám bude lépe vyhledávat, ale díky nižší spotřebě dat se vám zrychlí i samotné připojení. Stáhněte si také nejnovější verzi antivirového programu, který vám počítač pročistí, a zbavte se nepoužívaných programů. Nezapomínejte počítač občas vypínat, aby se paměť pročistila.

Kde se nachází váš modem?

Roh krajní místnosti je asi nejhorší místo, kde může wi-fi router stát. Signál po celém domě nejlépe rozprostřete tak, že jej umístíte doprostřed vašeho bytu či domu. Zároveň se ujistěte, že je kolem modemu dostatek volného prostoru.

Vícero připojených zařízení leckterá wi-fi neustojí

V době, kdy nás už neobklopují jen stolní počítače, ale také chytré telefony, tablety a notebooky, by se měla automaticky zvýšit i kapacita zařízení, kterou wi-fi modem pojme. Samozřejmě tak, aby se to neodrazilo na kvalitě připojení. Ne vždy tomu tak ovšem je.

Kolik zařízení uneseš, tolikrát jsi modemem

Pokud se vám internet zdá někdy během dne pomalejší, je pravděpodobné, že to způsobují například videa či seriály, které si ostatní členové domácnosti přehrávají ve vedlejší místnosti. Co s tím? Nabízí se vám možnost se s ostatními připojenými „handrkovat“, anebo se spolehnout na supervýkonný modem od O2, který nerozhodí ani 10 připojených zařízení.

Zvažte sjednání rychlejšího a zároveň výhodnějšího internetu

A pokud i přesto stále bojujete s pomalým internetem, možná je na čase přejít k jinému poskytovateli. HD Internet od O2 vám vyrazí dech svou rychlostí, především svou extra silnou wi-fi. Milovníky chytré domácnosti zase jistě potěší obzvláště výkonný modem Smart Box, který snadno propojíte s dveřními senzory nebo chytrými zásuvkami.

publikováno: 28. 5. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.