Trendy v oblasti kuchyňských spotřebičů pro rok 2020


spotřebiče2020_3

Čeká vás v tomto roce plánování nové kuchyně nebo modernizace spotřebičů a rádi byste drželi krok s dobou? Bílá technika se vyvíjí závratným tempem a přináší spoustu novinek a inovací, které práci v kuchyni výrazně usnadňují. Vedle pokročilých funkcí se do popředí dostávají i nové spotřebiče, které se v moderních kuchyních objevují stále častěji. Patří mezi ně například vestavěné kávovary nebo ohřevné zásuvky. Přečtěte si, jaké jsou trendy v oblasti kuchyňských spotřebičů pro rok 2020.

Smart technologii pronikají do oblasti bílé techniky

Na trhu se stále častěji objevují spotřebiče, které umožňují zapojení do SMART systémů inteligentních domácností. Zpravidla se jedná o modely z vyšší cenové kategorie, které jsou vybaveny pokročilými elektronickými systémy a umožňují přímé připojení do domácí internetové sítě. Touto technologií jsou vybaveny například moderní lednice, které informují uživatele online o vnitřní teplotě, stavu uskladněných potravin a dalších údajích.

Inteligentní systémy se objevují také v myčkách, vestavných kávovarech nebo mikrovlnných troubách. Myčku tak snadno spustíte i na dálku ještě před příchodem z práce, kávovar vás zase upozorní na docházející zásobu kávu. Některé trouby s barevnými displeji jsou pak připojeny například na databázi receptů a umožňují spuštění požadovaného programu na jedno kliknutí. Práce s domácími spotřebiči nebyla nikdy jednodušší. S rozmachem SMART systémů však odborníci na IT bezpečnost upozorňují na hrozby, které s sebou tyto přístroje nesou. Základem bezpečného používání je zapojení do zabezpečené domácí sítě a využívání spotřebičů od ověřených výrobců.

Trouby s funkcí pyrolytického čištění

Inovace domácích spotřebičů se odráží také ve funkcích trub. Uživatelům práci usnadňuje například funkce pyrolytického čištění. Trouby jsou vybavené speciálními katalytickými panely s mikroporézním povrchem, který vstřebá nečistoty a zabraňuje jejich usazení. Pyrolýza spočívá v rozpálení trouby na velmi vysokou teplotu (kolem 500 °C) na krátkou dobu. To stačí k tomu, aby se uvnitř trouby spálily veškeré nečistoty a proměnily se na jemný popel. Ten pak uživatel po vychladnutí trouby jednoduše setře, trouba pak vypadá jako nová.

Indukční desky s možností propojení několika zón

I když je používání sklokeramických nebo plynových varných desek stále oblíbené, do popředí se dostávají indukční desky. I ty mohou být vybaveny řadou pokročilých funkcí. Trendem posledních let jsou desky s možností propojení několika zón. Vytvoříte tak velkou varnou plochu, na které můžete bez obav připravovat pokrmy třeba i na velkých podélných varných miskách nebo na grilovací desce.

Automatické propojení digestoře s varnou deskou

Výrobci budou i v roce 2020 propagovat modely varných desek a digestoří, které spolu vzájemně komunikují. Digestoř pak automaticky rozpozná spuštění varné desky a zapne se na potřebný výkon v závislosti na výkonu při vaření. Odpadá tak starost s manuálním nastavením výkonu digestoře.

Americké lednice jsou v českých kuchyních stále oblíbenější

Mezi českými spotřebiteli mají velkou oblibou americké lednice, které vynikají velkým objemem a snadným přístupem do chladící i mrazící části. Uplatnění amerických lednic v moderních kuchyních tak bude pro rok 2020 velkým trendem, a to i díky skutečnosti, že jsou cenově stále dostupnější. Americké lednice jsou vybaveny řadou dalších funkcí, zejména oblíbeným dávkovačem ledu a pitné vody.

Vestavný kávovar – luxus, za který si připlatíte

Vestavné spotřebiče hrají v moderních kuchyních prim a jsou podstatně vyhledávanější než ty samostatně stojící. Po boku vestavěných lednic, mikrovlnek, myček nebo trub tak běžně stojí i vestavné kávovary. Vypadají luxusně a zajistí rychlé a snadné připravení chutné kávy dle výběru uživatele. Jejich cena však dlouhodobě neklesá – ty nejlevnější pořídíte za cenu kolem 20 tisíc korun, standard je však 30 tisíc korun a více.

Ohřevné zásuvky povýší přípravu jídla a servírování na novou úroveň

Velkým trendem pro rok 2020 je uplatňování ohřevných zásuvek, které měly doposud využití spíše v profesionálních kuchyních. Umísťují se pod troubu, mikrovlnku nebo kávovar. Jsou vybaveny topným tělesem, které umožňuje udržování teploty v rozmezí od 30 to 80 °C. Ohřevné zásuvky využijete pro předehřívání talířů a šálků nebo udržení teploty připraveného pokrmu. Pomohou vám také při kynutí těsta nebo domácí přípravě jogurtů.

Výrobci přichází stále s novými funkcemi a inovacemi, které práci v kuchyni usnadňují. Pokud budete letos vybavovat svou kuchyň novými spotřebiči, sáhněte po některém z moderních modelů, který vám udělá dobrou službu a navýší komfort při vaření i mytí.

Přečtěte si i další články o domácích spotřebičích:

 

Foto kávovaru: zdroj www.cda.eu

publikováno: 16. 1. 2020
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.