PR článek

Triko a staré tepláky nebo profesionální pracovní oblečení? Vyberte si správně!


pracovní oblečení_úvod

Pokud rekonstruujete byt nebo dům, provádíte menší či větší stavební úpravy nebo jen připravujete zahradu na zimu, vždy budete potřebovat chránit své tělo před špínou nebo úrazy. Oblékáte si standardně na tyto práce staré tepláky nebo volíte kvalitnější pracovní oblečení? Přečtěte si náš text a zjistěte, kdy si vystačíte se starým oblečením a kdy sáhnout po kvalitě.

Co na sebe

Základem vaší pracovní výbavy je oblečení. Jako první věc pravděpodobně budete shánět montérky. V montérkách se musíte především cítit pohodlně - materiál by proto měl být prodyšný a pohodlný. V současné době se montérky vyrábí s příměsí elastanu, který zajišťuje pohodlné nošení. Díky vyšší gramáži vás pracovní kalhoty ochrání před lehkými zraněními a jsou trvanlivější. Rozhodně je po prvním použití nevyhodíte. Výhodou jsou různé vychytávky, jako jsou kapsy a záchytné popruhy na šroubky, kladivo, vodováhu nebo jiné nářadí. Do kvalitních montérek se vyplatí investovat – tepláky zničíte a roztrháte za jedno odpoledne, montérky s vámi vydrží mnohem déle.

Jak se chránit

Možná si pod názvem „ochranné pracovní pomůcky" představíte drahé vybavení, které si pro jednoduchou práci doma nechcete pořizovat. Ochranné pracovní pomůcky jsou ale často drobné věci s velkým účinkem. Při rekonstrukci doporučujeme si pořídit špunty do uší, ochrannou roušku (pro náročnější práce respirátor), pracovní rukavice, ochranný brýle a helmu. Podle typu práce můžete některé vybavení vypustit, tyto prvky ale obecně platí mezi základní výbavu každého domácího kutila a stavitele.

Pracovní obuv

U obuvi se nejčastěji řeší otázka pohodlí a ochrany před zraněními a před vnějšími vlivy. Pokud jen malujete stěny obýváku, pak vám pravděpodobně budou stačit staré tenisky, které bez obav můžete zašpinit. Pokud budete pracovat na stavbě nebo na zahradě, je dobré zvolit kvalitnější obuv. Proč? Pracovní obuv je pohodlná a podle zvolených vlastností vás může ochránit při pádu předmětu na nohu (obuv s ocelovou špičkou), před uklouznutím na vlhkém povrchu (protiskluzová obuv) nebo například před deštěm (nepromokavá obuv). To vaše staré tenisky určitě nezvládnou.

Hledáte místo, kde seženete pracovní oblečení a obuv české výroby za rozumné ceny? Nahlédněte do e-shopu!

publikováno: 5. 12. 2017
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.