Typy biokrbů: nástěnné, rohové, volně stojící, stolní a jiné


biokrb4

Pokud se vám líbí moderní biokrby, které umožňují vytvoření hřejivé atmosféry pomocí krásného plemene v jakémkoliv interiéru, seznamte se s nabídkou na trhu. Existují totiž nejrůznější typy biokrbů, které se liší tvarem, velikostí, způsobem montáže a samozřejmě i výkonem či cenou. Přinášíme vám přehlednou charakteristiku jednotlivých typů biokrbů, díky které si snadno vyberete takový, který ve vašem prostoru nejlépe vynikne.

DÁLE NA TÉMA: BIOKRBY MŮŽETE MÍT I V BYTĚ

Závěsné biokrby

Jedním z nejoblíbenějších typů biokrbů jsou ty závěsné. Jsou zkonstruovány tak, aby se daly snadno připevnit na zeď bez dalších stavebních úprav. Stačí jin do zdi navrtat nosnou konzoli či šrouby a biokrb zavěsit. Takové řešení se hodí například v okolí obývací stěny, u jídelního stolu nebo do ložnice.

Vestavné biokrby

Pokud chcete, aby byl biokrb celistvou součástí vašeho interiéru, zvolte si vestavný typ. Vestavné biokrby se montují přímo do zdi, případně do nábytku. Vypadají luxusně, jejich montáž se však neobejde bez náročnějších stavebních úprav či výroby nábytku na míru. Při montáži do nábytku je třeba počítat i s dodržením bezpečnostních pokynů, aby se při spalování biolihu nábytek nepřehříval a nedocházelo k jeho poškození.

Volně stojící biokrby

Pokud si nejste jisti, kde vlastně chcete biokrb mít a nebudete-li jej chtít v budoucnu přesouvat, sáhněte po typu volně stojících biokrbů. Jsou zkonstruované tak, aby se daly snadno přemísťoval a postavit kdekoliv volně do prostoru. Jejich součástí bývá spodní nosná část, box či skříňka s úložnými prostory. Na trhu existují volně stojící biokrby v různém provedení – kovové, skleněné, keramické, betonové a mnohé další.

Rohové biokrby

Pokud chcete umístit moderní biokrb do rohu místnosti, sáhněte po rohovém typu. Je zkonstruován tak, aby ani při umístění o rohu nedocházelo k poškození okolní stěny. Instalované hořáky bývají taktéž rohové ve tvaru L, a tak vytvoří krásný plamen v celém prostoru rohu místnosti.

Stolní biokrby

Oblíbenou alternativou jsou malé stolní biokrby, které jsou díky kompaktním rozměrům vhodné pro umístění na konferenční stolek, jídelní stůl nebo třeba kuchyňský ostrůvek. Jsou skladné a levné, počítejte však s tím, že velikost plamene nebude závratná. Lze je považovat za alternativní interiérový doplněk je klasickým svíčkám. Vydrží hořet několik hodin a snadno se udržují. K dispozici jsou v různých tvarech a velikostech.

Už víte, pro jaký typ biokrbu se nakonec rozhodnete? Zatímco stolní biokrby jsou jen drobným interiérovým doplňkem, vestavné dominantou vašeho bydlení biokrby se stanou a strhnou na sebe veškerou pozornost. Záleží tak na vašich preferencích a na tom, co od budoucího biokrbu očekáváte.

Nenechte si ujít další články zaměřené na téma krbových kamen:

publikováno: 16. 12. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.