G+

 

 

Účinný čistič oken: síle páry se nic nevyrovná


Mytí oken, neoblíbená domácí práce, může být jednodušší díky čističi oken s párou. Vysoká teplota a

Mytí oken se pravidelně umísťuje na předních příčkách v anketách týkajících se nejméně oblíbených domácích prací. Rozhodně patří mezi ty nejnamáhavější, i když se provádí jen několikrát do roka. I na tuto činnost si však můžete pořídit moderního pomocníka, s nímž by mělo jít vše jednodušeji. Řeč je o parním čističi, který má však širší využití, než jen mytí výplní oken.

 

Pára je pro úklid skvělým parťákem. Díky ní jdou nečistoty pryč mnohem snáze, a vynaložená námaha se sníží. Na trhu jsou k dostání čističe menší i větší, krátké nebo delší a záleží tedy jen na vás, k jakým účelům jej dokážete využít.

Jak funguje parní čistič oken

Na pohled vypadá jako příruční vysavač, avšak s jeho pomocí vyčistíte všechny hladké plochy. Nemusí se tedy používat jen pro mytí oken, využijete jej i v kuchyni na úklid linky, na podlahy pro perfektní čištění spár, v bytě na vyčištění zrcadel (a hlavně zrcadlových skříní nebo desky stolů), ale nejčastěji jej budete pravděpodobně využívat v koupelně. Bleskurychle vyčistí obklady i sprchový kout.

  • Některé parní čističe umí odsávat rovnou špinavou vodu, která se tak nedostane na podlahu. Právě toto bývá levným parním čističům vytýkáno. Pokud to neumí, většinou jsou dodávány vysoce absorpční utěrky.
  • Ne vše, co vypouští páru, patří do kategorie čističů. Takovým případem je třeba parní kachna, jejíž účinnost je hodně diskutabilní. Použití bývá často náročnější, než klasický úklid pomocí hadru.
  • Parní čistič musí tvořit dostatek páry vypouštěné pod účinným tlakem. To znamená, že obsah pro napuštění vody by měl být minimálně 2 litry (vybírejte nádoby s obsahem 2-4litry), dostatečný tlak je potom kolem 4,5 baru.
  • Důležité jsou i vhodné nástavce. S jedním si rozhodně nevystačíte. Velký nástavec slouží pro okna a jiné velké plochy, menší se zase hodí pro domácnost a špatně dostupná místa (rohy, záhyby...), kartáčky snadněji odstraní usazenou špínu atd.

Mytí bez chemie

Největší výhodou páry je to, že dokáže účinně odstraňovat špínu a dezinfikovat bez použití chemických přípravků. Ti, kdo mají doma alergiky, astmatiky nebo osoby s citlivou pokožkou, budou spokojení. Díky páře budou odstraněny plísně i z těch nejvíce nedostupných prostorů.
Práce na jedné skleněné tabuli bude možná delší, než s hadrem, ovšem už nebude potřeba žádná stěrka a ani nic na leštění – okno bude totiž bez šmouh, kapek a cestiček.

Cena za parní čistič oken se pohybuje do 1500 Kč, navyšuje se však s množstvím příslušenství.
Parní čističe se dají využít ale třeba i mimo domov. Skutečným testem jejich schopností totiž bude úklid v autě. O dalších možnostech a jiných druzích parních čističů se dočtete v článku ZDE.

publikováno: 2. 7. 2013
přečteno: 2017×
Rozbalit všechny příspěvky
Změnit pořadí komentářů
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Drahoslava Novakova
10. 7. 2013

Parni cistic v domacnosti pouzivam uz nekolik let a postupne to ucim celou rodinu. Jednoduche a prakticke..

Financování běžných oprav domu - půjčíme vám

Financování běžných oprav domu – kdo vám půjčí?

Potřebuje váš dům novou střechu nebo zateplení? Odešel vám starý kotel, ale na nový rodinné úspory nestačí?… ...


Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...