Úklid sněhu okolo domu zjednoduší radlice na sníh


Úklid sněhu okolo domu zjednoduší radlice na sníh

Mnozí by si zimní období bez sněhu nedokázali vůbec představit, jiní by se této nadílky klidně vzdali, dokáže totiž nadělat spoustu starostí a ubrat obrovské množství sil. Je celá řada možností, jak sníh odklidit, velkým pomocníkem je různě velká radlice, kterou lze namontovat k zahradnímu traktoru nebo třeba ke čtyřkolce, čímž se celý proces ulehčí a urychlí.

Radlice na sníh patří mezi základní vybavení na zimu všech majitelů objektů, kteří chtějí mít i během tohoto období bezproblémový přístup k domu a nekomplikovaný pohyb po pozemku. Sněhová radlice může být připojena k traktoru různých výkonů, prodává se s různými šířkami záběru, aby bylo možné postarat se o úzké chodníky i větší plochy, a to bez velké námahy nebo se ztrátou volného času.

Sněhová radlice pro montáž na přední i zadní část traktoru

Radlice na sníh jsou v sortimentu výrobců rozděleny dle několika parametrů, tím nejzákladnějším je způsob instalace ke konkrétnímu zařízení. Lze se tedy setkat s radlicemi, které se upevňují na přední část a s radlicemi, které se montují k zadní části. Typ a provedení radlice na sníh ovlivní také to, do jaké výšky a v jaké šíři může být sníh odklízen. Výška je obvykle zhruba 65 až 70 cm, šíře může být okolo 300 cm. Celkové zpracování a systém připevnění radlice na traktor následně také umožňuje naklápění, zvedání a další ovládání podle aktuální potřeby a povahy terénu.

Manipulace s tímto příslušenstvím pak může být prováděna ručně, nebo pomocí páky přímo při jízdě. Od možností, které konkrétní radlice na sníh uživateli nabízí, se samozřejmě odvíjí i konečná cena a platí zde pravidlo, že za vybavenější modely je potřeba si připlatit. Následující tabulka uvádí orientační ceny za základní typy:

zadní radlice na sníh (záběr cca 2 m) 10 000 Kč
čelní radlice na sníh (záběr cca 1 m) 4000 Kč

Radlice na čtyřkolku – práce spojená se zábavou

Ne vždy je však úklid sněhu jen povinností, do níž se musí  uživatel nutit. V případě, že je radlice přimontována na čtyřkolku, se i tento často otravný proces stane zábavou. Na čtyřkolce si lze užívat pocit z jízdy a zároveň se starat o pozemek. I z toho důvodu mnozí přistupují k pořízení tohoto stroje, z něhož lze vhodným příslušenstvím vytvořit všestranného pomocníka, který s radlicí nezklame ani v zimě.

„Radlice je ke stroji instalována pomocí přípojného rámu.“

Na co se zaměřit při výběru radlice na sníh?

Před nákupem je třeba zamyslet se nad charakterem plochy, o kterou se chcete radlicí starat. Samozřejmě je také důležité, aby stroj, k němuž chcete toto příslušenství připojit, umožňoval takovou montáž. Některé typy radlicí jsou také vyráběny pouze pro konkrétní modelovou řadu. V zásadě je však možné správný výběr shrnout do několika hlavních bodů, které připomínají, že při výběru sněhové radlice je potřeba se soustředit na:

  • materiál
  • šíři záběru
  • rozměry radlice
  • způsob uchycení
  • možnosti otáčení, naklápění, odpružení
  • hmotnost
  • typ břitu

Radlice na sníh je v mnohých obydlích nezbytným zimním pomocníkem, který úklid sněhu značně usnadní. Investice do tohoto vybavení se proto vyplatí všem, co si chtějí ulehčit práci, a to vcelku příjemným způsobem. Úklid sněhu je totiž samozřejmostí, která uchovává komfort a hlavně bezpečí obyvatelů stavby, okolo které probíhá.

 

publikováno: 18. 11. 2011
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.