Ultrazvukový odpuzovač myší pomůže uchránit obydlí před návštěvami hlodavců


Ultrazvukový odpuzovač myší pomůže uchránit obydlí před návštěvami hlodavců

Nezvaní hosté v podobě myší jsou ve spoustě domů věčným problémem. Když však selžou tradiční pokusy s nastražováním pastiček či pořízením kočky, propadá spousta majitelů bezmoci a smiřuje se s faktem, že myši jen tak z domu nedostane. Na trhu jsou však k dostání zařízení, která mají v boji s těmito otravnými a nechtěnými návštěvami pomoci. Jedním z nich je i odpuzovač myší.

Odpuzovač myší využívá principu vysílání ultrazvukových vln, které jsou pro myši a jiné hlodavce velmi nepříjemné a dříve nebo později je donutí pozemek opustit. Pro lidi a jiná domácí zvířata je přístroj neškodný, protože vlny, které vysílá, cílí na abnormálně citlivý sluch myší. Ty tak prakticky slyší něco, co lidé a další zvířata nemohou, protože mají zcela jiné hranice slyšitelnosti.

Odpuzovač myší není účinný jako chemická deratizace

Využití ultrazvukového odpuzovače myší je velmi humánním způsobem, jak se myší zbavit. Pravdou však je, že o účinnosti odpuzovačů se vedou už několik let diskuze. U některých uživatelů došlo po použití ke zlepšení, u jiných ne, protože si myši zkrátka na vydávaný zvuk zvykli a už pro ně nepředstavoval nepříjemnost. Zmiňovaná chemická deratizace slibuje téměř stoprocentní úspěch, na druhé straně je u ní nutné řešit odklízení mrtvých myší.

Odpuzovač myší – základní typy

Na řádcích výše bylo nastíněno, že šanci na úspěch hubení s odpuzovačem si lze zvýšit pořízením typu zařízení, který je schopen vysílané frekvence měnit. Takový odpuzovač myší pak v kratších či delších intervalech obměňuje frekvence vysílaných vln a tím nedovolí, aby si myš na zvuk navykla. Mimo ultrazvukových odpuzovačů existují i monotónní a kolísavé, které jsou však pro člověka normálně slyšitelné, nehodí se tedy do prostor, kde se zdržují lidé. Některé odpuzovače myší bývají vybaveny možností ovládání vysílaného signálu, jiné kombinují ultrazvuk s "obyčejným" zvukem. Generování tónů má na starosti mikroprocesor, který odpuzovač myší obsahuje.

Kam je možné ultrazvukový odpuzovač myší umístit?

Pořídíte-li si odpuzovač myší ultrazvukového typu, je možné ho umístit všude, kde pozorujete výskyt myší. Znamená to tedy umístění do dílen, chodeb, kůlen, sklepů v bytech pak do stoupaček či předsíní a balkónů apod. Přítomnost myší je často snadno rozpoznatelná, nebývá proto obtížné ani rozhodnutí o umístění tohoto zařízení.

Ultrazvukový odpuzovač myší je povětšinou napájen klasickými tužkovými bateriemi, je tedy plně přenositelný a netřeba u něho řešit dodávku elektrické energie prostřednictvím přívodního kabelu apod. Cena jednoduchých typů začíná na zhruba 250 Kč. Je však nutné počítat s rizikem, že odpuzovač myší nebude úspěšný. V takové situaci bude vhodné začít přemýšlet o jiných postupech, k těm nejúčinnějším patří již zmiňovaná chemická deratizace.

 

publikováno: 18. 10. 2011
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.