Utvořit doma příjemné prostředí pomohou i dekorační závěsy do oken


Utvořit doma příjemné prostředí pomohou i dekorační závěsy do oken

Dekorační prvky umístěné v interiéru celý prostor zpříjemňují a přidávají mu na útulnosti, a tak jsou nepostradatelnou součástí vybavení, s nímž si lze vytvořit bydlení přesně dle svých představ. Obklopit se oblíbenými barvami, motivy a vzory umožňují i závěsy do oken, které rozhodně nejsou přežitkem, jak by se na první pohled mohlo zdát. Jaké jsou moderní dekorační závěsy?

Moderní závěsy do oken v sobě kloubí smysl pro detail, estetiku a praktičnost. Mít na okně závěs už dávno neznamená opatřit ho těžkou látkou s podivnými motivy, která celkový dojem spíše kazí. Trendy dekorační závěsy nápaditě doplní jakýkoliv styl interiéru a jsou pomyslnou třešničkou na dortu celkové výzdoby.

Závěsy je možné různě kombinovat

Dříve neoddělitelné spojení záclony a závěsy je dnes už překonáno. Závěsy je možné kombinovat s roletami i žaluziemi všemožných typů. Tak lze zachovat svěží vzhled moderního zastínění okna a zároveň mu dodat potřebný šmrnc s notnou dávkou elegance. Závěsy nemusí být nutně používány, jako příjemná dekorace poslouží i naaranžované po stranách oken.

Často je také k vidění užití dvou typů závěsů, které dominují kontrastní volbou barev, přičemž vrchní překrývají ty spodní pouze z poloviny. Fantazii se meze při instalaci závěsů nekladou, a tak mohou v prostorách vzniknout neobvyklé a originální sestavy.

Jak zvolit ty správné závěsy do oken?

Výběr závěsů, co naplní představy o výsledném dojmu, není vůbec snadný. Pokud ale budete pamatovat na to, jak vaše obydlí vypadá, máte napůl vyhráno. Tipem na vysoce moderní dekorační závěsy jsou takové, které jsou vyrobené z kvalitních látek jasných barev. Takovými lze vykouzlit v interiéru žádaný kontrast, co je jedním z pravidel zařizování trendy obydlí. Pokud je vzhled dané místností spíše jednoduchý, kde převládají neutrální barvy, vyplatí se umístit zde závěsy do oken, jejichž barva bude následně v prostoru dominovat. Stejně to platí i naopak, aby výsledek nebyl přeplácaný.

O konečné volbě tak rozhoduje styl místnosti, velikost okna (případně prostoru, který má být oddělen), požadovaná průsvitnost/průhlednost a s tím související materiál, v neposlední řadě pak způsob a možnosti uchycení.

Smysl a význam využití závěsů nespočívá pouze v zastínění oken. Lze jimi opticky zvětšovat i zmenšovat prostor nebo oddělovat jednotlivé obytné zóny. Závěsy totiž chrání soukromí a pomáhají lépe definovat hranice domácí harmonie. Jsou tak výborným tipem nejen do menších bytů, kde jakákoliv pevně stojící příčka ubírá z již tak nevelkého volného prostoru. Závěsy do oken se vyrábí v nepřeberném množství barev, aby si každý mohl dopřát plně vyhovující doplněk.

 

publikováno: 9. 1. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.