PR článek

Uvažujete nad fasádními termopanely? Máme pro vás 6 důvodů, proč jim dát šanci


panel_100mm_1

Vadí vám vysoké výdaje za energie, ale nechcete slevovat ze svého pohodlí? Tepelně izolační fasádní panely BELAN se postarají o dokonalý komfort bydlení i znatelnou úsporu za vytápění. Důkladné testování potvrdilo, že v podmínkách středního pásma jsou fasádní termopanely ideálním řešením. Nabízí totiž nejen výbornou odolnost proti mrazu, ale zároveň odolají stlačení a opotřebení materiálu. Za jejich jedinečnými vlastnostmi stojí usilovný vývoj na základě nejmodernějších technologií ve stavebnictví, který byl doveden k dokonalosti řadou náročných zkoušek a testů. Vybrali jsme pro vás šest důvodů, proč byste fasádním panelům BELAN měli věnovat pozornost.

Nejmodernější zateplovací systém vyrobený podle německé technologie

Ze všeho nejdříve se zaměříme na specifika horní vrstvy fasádního panelu, která vás sice sama o sobě nezahřeje, na druhou stranu ji budete mít neustále na očích. Tepelně izolační fasádní panely BELAN svým vzhledem efektně imitují cihlovou stěnu, která vašemu domovu dodá stylový a moderní vzhled. Fasádní termopanely jsou navíc k dostání v mnoha barevných variantách, z nichž si vybere opravdu každý, a navíc odpadají veškeré starosti s natíráním.

Nemůžeme opomenout ani kvalitu materiálu, díky němuž se fasádní termopanel těší vysoké pevnosti a trvanlivosti. Horní vrstva fasádního panelu BELAN je tvořena vysokopevnostním betonem, který se vyrábí podle prověřené německé technologie. Kompletní výroba fasádních panelů probíhá ve speciální továrně s použitím nejmodernějších zařízení a výrobních procesů.

Fasádní panely zvyšují estetickou hodnotu nemovitosti.

Zapomeňte na dodatečné úpravy. Fasádní panel šetří váš čas i peníze.

Švů mezi dlaždicemi se bát nemusíte. Fasádní termopanel je koncipován jako monolitická konstrukce, která se skládá ze čtyřiadvaceti obkladů se zacelenými švy. To znamená, že po zakoupení již nemusíte provádět žádné další úpravy a můžete se rovnou pustit do instalace zateplovacího systému. Díky tomu ušetříte nejen čas, ale také peníze.

Tím však výhody povrchové vrstvy fasádního panelu nekončí. Mnohé zateplené fasády jsou s ohledem na použitý materiál často nepříliš kvalitní a velmi náchylné k napadení plísněmi či mechy. Tyto parazitické houby dokáží vaši fasádu nenávratně znehodnotit. S fasádními panely BELAN však podobné starosti zcela odpadají, plísně či mechy se totiž na jejich povrchu vůbec netvoří. Materiál, z nějž jsou tyto termopanely vyrobeny, zároveň zajišťuje spolehlivou hydroizolaci. Díky tomu u něj nedochází k žádným konstrukčním změnám, a to ani při velkých teplotních výkyvech. Životnost fasádních panelů BELAN dosahuje přibližně 60 let.

Fasádní panely nabízejí nejefektivnější tepelnou izolaci na trhu

S fasádními termopanely BELAN vám zkrátka bude teplo, lepší izolaci totiž na českém trhu v současné době nenajdete. Izolačním materiálem je v případě fasádních panelů BELAN polyuretanová pěna, která vám umožní ušetřit na tloušťce zdí a základů. Pouhých 35 milimetrů polyuretanové pěny poskytuje stejnou tepelnou vodivost jako 308 mm plynného silikátu či 907 mm betonu.

Při montáži fasádních panelů se nezapotíte díky systému rychlého skládání

Pomocí speciálního systému rychlého skládání zateplíte dům už za několik týdnů, a to bez ohledu na rovné či vychýlené stěny. K montáži termopanelů BELAN nepotřebujete žádné aplikační nástroje, ani vyškolený personál. Zvládnete ji totiž úplně sami.

Fasádní termopanely vynikají i jednoduchostí instalace.

Dopřejte si nerušené pohodlí domova. Fasádní panely skvěle izolují zvuky i vibrace

Polyuretanová pěna se umí velmi efektivně vypořádat se spektrálním šumem, pod který spadá například hluk tekoucí vody ve vodovodu či mechanický dopad na stěny. Tento šum se zpravidla rozléhá podél stropů a stěn budovy. S tepelně izolačními fasádními panely BELAN se však můžete oddávat bezstarostnému odpočinku, aniž by vás rušili sousedé či hlasitá hudba z otevřeného okna vedlejšího domu.

Zateplovací systém bez kompromisů: účinná izolace proti vlhkosti

Běžné zateplovací materiály obvykle vyžadují další úpravu proti vlhkosti. V opačném případě by mohla nahromaděná vlhkost výrazně zhoršit tepelně izolační vlastnosti, což by v důsledku vedlo k rychlému poškození samotného zateplovacího materiálu. Pěnový polyuretan, který tvoří izolační vrstvu fasádních panelů BELAN, však takovou ochranu na rozdíl od konkurenčních řešení nepotřebuje. Struktura pěnového polyuretanu totiž obsahuje velké množství uzavřených buněk, díky čemuž tímto materiálem prochází minimum vlhkosti.

publikováno: 11. 6. 2019
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.