Užijte si tropickou exotiku v koupelně


Exotická koupelna

S koncem letních prázdnin se pomalu připravujeme na příchod podzimu. Stýská se vám po exotické destinaci, kterou jste během dovolené navštívili? Nezoufejte, tropickou exotiku si můžete užívat i ve své koupelně. Inspirujte se vzdálenými krajinami, do prostoru koupelny vhodně zakomponujte zeleň i přírodní materiály. Sprchový kout vylepšete sprchou s tropickým deštěm, která vám zajistí odpočinek a uvolnění.

Koupelna v exotickém stylu – na wellness zapomenete

Zařiďte si koupelnu v exotickém stylu a do wellness center se vám už nebude chtít chodit. Pohodu, odpočinek a uvolnění budete zažívat přímo uprostřed svého bytu nebo domu. Jak taková koupelna vypadá? Je prostorná, plná zářivých barev a vyniká kombinací různých přírodních materiálů.

Bambus, dřevo nebo kámen do takové koupelny perfektně zapadají a působí harmonicky. Nezapomínejte ani na drobné doplňky a dekorace, svíce a samozřejmě rostliny, které do koupelny v exotickém stylu bezpochyby patří.

Doplňky do koupelny

Sprchový kout s tropickým deštěm

Koupelna v exotickém stylu útočí na všechny naše smysly, nespočívá ale jen v designovém provedení. Důležité jsou funkční prvky, které zajistí maximální komfort a pohodlí. Patří mezi ně sprchový kout s tropickým deštěm. Speciální sprchová hlavice v obdélníkovém nebo kulatém provedení je opatřena velkým množstvím trysek. Ty rozstřikují vodu na velké ploše a simulují teplý tropické déšť.

Vzhledem k důrazu na používání přírodních materiálů a jednotný styl mohou běžné bílé vaničky sprchových koutů narušit celkový koncept. Z toho důvodu se v koupelnách v exotickém stylu upřednostňují sprchové kouty v bezvaničkovém provedení. V podlaze mají zabudovaný žlab, který zajistí bezproblémový odtok vody.

Český výrobce sanitární techniky Alcaplast vyrábí speciální podlahové žlaby, do kterých snadno vložíte kamennou dlažbu nebo vodovzdorné dřevo. Rošt se stane součástí dlažby a splyne s podlahou. Tento efekt je pro koupelny v exotickém stylu obzvláště vhodný a působivý.

Moderní koupelna

Příklad koupelny se sprchovým koutem bez vaničky.

Dřevo, proutí a exotické dřeviny

Zavřete oči a představte si idylickou luxusní koupelnu v tropech. Co v ní nesmí chybět? Dřevo, proutí, exotické dřeviny a další přírodní materiály! Tropický styl dotvoříte umístěním proutěného nábytku, bambusových rohoží, dřevěného obložení nebo kokosových ořechů. Pokud jste si z exotické dovolené přivezli zajímavou dekoraci (kámen, dřevěnou truhlu), najděte pro ni v koupelně vhodné místo.

Nezapomínejte na rostliny a zeleň, bez kterých nikdy nedocílíte kýžené atmosféry dalekých zemí. Orchideje, bambusy či bonsaje jsou vhodné i do vlhkého prostředí.

Exotika v koupelně

Zařiďte si koupelnu v exotickém stylu. Budete se cítit jako v tropech.

Pozor na nadměrnou vlhkost

Tropická koupelna ale přináší i svá úskalí. Hlavním nepřítelem je nadměrná vlhkost. Při pobytu v koupelně si chceme užívat vlhké prostředí, horkou vodu a páru. Musíme se ale postarat o to, aby se po dokončení našich koupelnových rituálů úroveň vlhkosti brzy dostala na normální úroveň.

Naprosto zásadní je dostatečně výkonný systém odvětrávání. Doporučujeme používat ventilátory s ochrannou větrací mřížkou. Pokud je to konstrukčně možné, zakomponujte do koupelny i okno a často větrejte. Zabráníte srážení vlhkosti a tvoření plísní.

Pokud vás přitahuje exotická atmosféra a patříte mezi obdivovatele dalekých teplých krajin, do koupelny v tropickém stylu se zamilujete. Ideální kombinací teplých barev, dekorací a sanitární techniky si vytvoříte malé wellness přímo u vás doma.

publikováno: 31. 8. 2018
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.