Vánoční dekorace 2012: barvy, tipy a trendy


2062999721_4f6db7160f

Vánoce se nezadržitelně blíží, a tak spousta lidí začíná přemýšlet nad tím, jak letos vyzdobit svůj domov, aby se v něm vytvořila pravá atmosféra plná harmonie a klidu. Pokud se rádi inspirujete a následujete nastolené trendy, pak vás jistě zajímá, jaké jsou vánoční dekorace 2012. Oproti loňsku nastaly menší změny, především v otázce barev a použitých materiálů.

Ještě než se začtete do následujících řádků, které jsou věnovány tématu vánočních dekorací pro letošní rok, připomeňte si článkem ZDE, jak mohly vypadat vánoce loni. Co se týče těch aktuálních, do kterých zbývá necelý měsíc, jejich hlavní barvou bude dle odborníků bílá a ledové tóny. To je symbolem čistoty a míru. Bílá často evokuje nevinnost a lásku, tedy pocity, na kterých by měly být vánoční svátky vybudovány. Na druhé straně lze využít i výraznější barvy, výjimkou nebudou vánoční dekorace v barvě pistácie či tyrkysu, klasikou zůstává fialová.

Vánoční dekorace 2012 a barvy

Jak jste se už dočetli v úvodu článku, z hlediska barev se vánoční dekorace 2012 ponesou ve stejném duchu, jako tomu bylo již v několika předchozích letech. Letos se k tomu přidává určitý odkaz na pravé vánoce, tedy se sněhovou nadílkou. Bílou, smetanovou, světlými odstíny šedé a stříbrné proto nic určitě nezkazíte. Budete-li chtít vánoční dekorace u vás doma vyvést k dokonalosti, opatřete stromek nebo další předměty dekorativním sněhem, případě umělými kapkami vody, které vytvoří jedinečný efekt ledu. Co se týče barev, tak mimo zmiňované pistáciové, tyrkysové a fialové se nebraňte ani dekoracím ve starorůžové, tmavě modré nebo křišťálově šedé.

319875432_dc4f918d41

Vánoční dekorace 2012 a materiály

V otázce materiálů se vánoce tohoto roku zaměřují na přirozenost a přírodu. Ostatně, stejným směrem se ubírá i bydlení jako celek. Chcete-li pojmout vánoční dekorace jinak, než jste zvyklí, ale přitom se držet světových trendů, zkuste ozdoby ze dřeva. 5293075800_0b71facdfcMísto papírových stuh využijte látkové a vyvarujte se plastům a podobným materiálům. Motto aktuální vánoční doby, která se neúprosně blíží, je známé heslo „udělej si sám.“ Zapojte proto fantazii a zkuste si vánoční dekorace 2012 zajistit svou zručností a nadšením. Inspirace je všude kolem vás a potřebné vybavení pořídíte v běžném hobbymarketu, případně zahradnictví apod.

Až budete doma vytvářet vánoční dekorace, nezapomeňte na útulnost, kterou by jakákoliv výzdoba neměla svou formou přebíjet. Ať už se rozhodnete pro nápadnější, nebo tlumenější barvy, určitě v první řadě myslete na to, že vánoční dekorace 2012 se musí líbit především vám a vaší rodině. Proto nezapomínejte na to, že módní trendy a tipy jsou tu od toho, abyste se inspirovali, ale jen do té míry, aby se nevytratilo kouzlo právě vašeho domova.

 

publikováno: 29. 11. 2012
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.