Vánoční úklid je strašák každé hospodyňky. Poradíme, jak jej hravě zvládnout


vánoční úklid

Vánoce nám klepou na dveře, a kromě pečení cukroví a shánění dárků k nim patří také něco, co je strašákem každé hospodyňky. Je jím vánoční úklid. S námi jej však zvládnete hravě a bez stresu, Základem je totiž sestavit si plán a při vánočním úklidu se podle něj také řídit.

Vánoční úklid bez stresu s pořádným plánem

Vánoční nálada a poklidná atmosféra se neobejde bez krásné vánoční dekorace, Než k ní ale přistoupíte, je potřeba si doma řádně uklidit. Vánoční úklid potřebuje svůj čas a řád. Proto si na něj vynahraďte dostatek času a přivolejte si na pomoc další členy rodiny. Každá ruka je při vánočním úklidu dobrá. Nejdřív ale potřebujeme plán. Na co při vánočním úklidu nezapomenout?

  • myjeme okna
  • utíráme prach
  • pereme záclony
  • leštíme podlahy
  • čistíme koberce
  • drhneme kuchyňské spotřebiče
  • nezapomínáme na koupelnu a záchod

Pokud si sestavíte jasný plán na úklid, půjde vám vánoční úklid od ruky. Nebudete totiž odbíhat od jednoho ke druhému a budete mít ve všem krásný přehled. To vám vaši práci zefektivní a urychlí.

Vánoční úklid pečlivě a krok za krokem

Při vánočním úklidu byste se měli zaměřit především na čištění takových míst a věcí, ke kterým se při běžném úklidu tak často nedostáváte. Postupujte tak, abyste si nenadělali zbytečně příliš práce. To znamená, že nejprve například zameťte prach a až poté umyjete okna. Přeci si nechcete krásně umytá a vyleštěná okna ihned zaneřádit prachem, který se při zametání zvedá. Pojďme se tedy připravit na vánoční úklid a ukažme si, jak na něj.

K vánočnímu úklidu využijte chatré a praktické pomocníky.

Předvánoční úklid- pořádek ve skříních

K předvánočnímu úklidu patří také pořádek v našich skříních. Je potřeba probrat letní oblečení a udělat místo pro to zimní. Projdite celou šatnu od spodku až po vršek, nepotřebné a staré oblečení vložte do pytlů a dejte například na charitu. Dopředu si přesuňte oblečení, které budete v zimě potřebovat nejvíce, abyste je měli hned po ruce.


Při vánočním úklidu nezapomínejte ani na předsíň. Zbavte se veškerých nepotřebných bund, kabátů i obuvi. V předsíni by neměla chybět především podložka, na kterou budete dávat v zimě okapat mokrou obuv.


Čtěte, jak se poprat s mytím oken nebo čištěním koberců.

Vánoční úklid by neměl minout ani spížku a lednici

Málo kdo se při vánočním úklidu vrhá také na třídění potravin a všelijakých věcí ve spížce nebo lednici. I tam byste ovšem měli při vánočním úklidu zamířit. Z lednice byste měli vyndat všechny věci, odmrazit ji, důkladně vyčistit, a to nejlépe roztokem vody a octa. Ve spížce projdite veškeré potraviny, vyhoďte ty s prošlou lhůtou a udělejte místo pro vánoční nákupy.

Předvánoční úklid s pomocníky

Na předvánoční úklid nemusíte být rozhodně sami. Určitě zapojte i zbytek své rodiny. Pro děti si můžete připravit například různé hry a z vánočního úklidu tak udělat spíše zábavnou bojovku než nudnou povinnost. Můžete jim za pomoc slíbit i menší odměnu ve formě dobrého jídla nebo kina. Mezi šikovné pomocníky patří ale i mnohé praktické mopy, antistatické utěrky nebo hadříky z mikrovlákna, které vám vánoční úklid usnadní a urychlí.

 

 

publikováno: 23. 11. 2017
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.