Venkovní dekorace I: jarní věnce na dveře


il_570xN301696790

Sluneční paprsky a s nimi teplé dny přišly nezvykle brzo. Zaspat s výzdobou proto nebyl problém, ale blížící se Velikonoce zaváhání zase rychle připomněly. Na jaře se však nemusí exteriér zdobit jen s tématem blížících se nejvýznamnějších křesťanských svátků, ale o něco univerzálněji – s využitím tradičních i méně známých motivů se vám podaří prozářit rovnou několik měsíců najednou.

Umění dekorování nespočívá jen v odběhnutí do obchodu, nakoupení balkonových květin a v jejich zasazení do truhlíků a květináčů různých velikostí, výšek a barev. Nemělo by se šetřit nápady a odvahou pustit se do něčeho nového a dosud nevyzkoušeného...

Venkovní dekorace na dveře

I k jaru patří věnce. Tentokrát však mohou hrát všemi barvami a zakomponovat se můžou i živé rostliny. Ale jak, aby vydržely několik měsíců ve skvělé formě? Docela jednoduše – na věnec z jehličnanu s několika větvičkami např. berberise nebo jiného listnatého keře s pevnými lístky, se nejjemnějším drátkem připevní nejmenší květináče, do nichž lze zasadit vše, co máte rádi a co se vám líbí. Drátek se snadno zamaskuje barevnými stužkami (úzkými i velmi širokými), jako doplnění mohou posloužit další malé dekorace.

Místo jehličnatého základu lze zvolit i vyloženě jarní – proutky vrby. Hledat je ale bežte co nejdříve, než budou lístky větší, než by bylo vhodné.

Tipy na netradiční zdobení vajíček

Všudypřítomná romantika i na věnci na dveře

Zdá se, že letos vládnou mašle a stuhy. A čím větší, tím lepší! Aby takové dekorace vypadaly jako z rukou profesionálů, pak nezapomeňte použít alespoň jeden další prvek stejné barvy. Za příklad si můžeme dát opět věnec a mašli v zářivě růžové barvě. Do kompozice pak začleňte klidně i umělá drobná kvítka, která celý dojem sjednotí.

A pokud máte verandu, kam lze umístit i stolek se stejně růžovým ubrusem, pak bude dojem dokonalý. Pokud ne, poohlédněte se alespoň po koberečku před dveře.

Bez-názvu-1

Zdroj: Pinterest, Pinterest, Pinterest, Pinterest

Zázrak jménem aranžovací hmota i pro výrobu dekorace na dveře

Dveře, schody, parapety, ale i altány a zábradlí vypadají ještě o něco lépe s živými květinami. Pro jejich aranžování se skvěle hodí aranžovací hmota, do které se snadno zapíchnou a díky tomu, že je lze lehce zalévat, vydrží mnohem déle čerstvé. Vodu (do které lze přidat i výživu pro květiny) ale musí nasávat pomalu, aby neabsorbovala vzduch.

I s jejich pomocí pak živé prvky vydrží ve věncích mnohem déle. 

Živé květy ale vypadají nejlépe v dřevěných nebo nerezových kbelících. Ty mohou mít malé rozdíly, ovšem v úzkých a vysokých nádobách kytice a vazby neuvěřitelně vyniknou.

Pusťte se do výzdoby ještě dnes! Lepší odreagování si nemůžete přát.

publikováno: 7. 4. 2014
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.