Venkovní žaluzie jsou stále oblíbenější. Uživatelé oceňují účinnost i snadné ovládání


Žaluzie LOMAX

S přehříváním budov se během léta potýká řada domácností. Díky účinné ochraně před silnými slunečními paprsky se přímo nabízí montáž venkovní stínicí techniky, která spolehlivě zadrží až 94 % tepla. Výhody, které venkovní systémy stínění nabízí, si uvědomují i majitelé domů a bytů, kteří si je pořizují stále častěji a nahrazují jimi klasické vnitřní žaluzie. Kromě funkce chlazení budov oceňují také snadné a komfortní ovládání, a to zejména při propojení se Smart Home systémy řízení domácnosti. Jaké jsou výhody venkovních žaluzií a v jakých provedeních se vyrábí?

Venkovní žaluzie jsou vhodné pro novostavby i rekonstrukce

Myslíte si, že je venkovní stínicí technika vhodná jen pro novostavby a že je jejich dodatečná montáž pro starší domy a byty komplikovaná? Pak vězte, že tomu tak není. Venkovní žaluzie se totiž vyrábí v několika konstrukčních provedeních a některé z nich jsou vhodné i v pro rekonstrukce. Podle způsobu instalace se venkovní žaluzie rozdělují na 3 základní typy:

Žaluzie s plechovým krytem

Jedná se o konstrukčně nejjednodušší řešení. Hliníkový krycí plech zakrývá žaluzie po vytažení a chrání je před nepříznivými vlivy počasí. Kryt z hliníkového plechu se kotví do rámu okna, nadpraží nebo ostění. Tento způsob montáže nevyžaduje žádné stavební úpravy, a tak je ideální volbou například pro byty, u kterých se zakazuje jakýkoliv zásah do fasády.

Žaluzie v podomítkové konzoli

Box se žaluzií je ukrytý pod fasádou, a tak není z vnější strany vidět a při vytažení nepřekrývá horní část okenního rámu. Tento způsob instalace vyžaduje stavební úpravy. Ve většině případů je možné namontovat podomítkový box i dodatečně, a tak jde o vhodné řešení při provádění rozsáhlejší rekonstrukce.

Žaluzie v překladu

Systém venkovních žaluzií je umístěn v překladu, a tak žaluzie po vytažení nebrání výhledu a jsou dokonale skryté před nepříznivými povětrnostními vlivy. Jde o nejelegantnější řešení instalace venkovního stínění. S montáží do překladu se však musí počítat už při návrhu projektu. Tento způsob instalace je proto předurčen pro novostavby.

Renomovaní výrobci stínicí techniky vám s výběrem vhodného způsobu instalace žaluzií poradí. Například venkovní žaluzie LOMAX, které patří v Česku k těm nejvyhledávanějším, jsou dostupné jak v provedení s plechovým krytem, tak s podomítkovou konzolí či instalací do překladu. Tým odborníků vám poradí s výběrem, změří potřebné rozměry, žaluzie vyrobí na míru a postará se o odbornou montáž.

Žaluzie Lomax jsou ideální pro novostavby

Venkovní žaluzie a jejich výhody

Obliba venkovních žaluzií roste z mnoha důvodů. Zákazníci totiž mnohem více dbají na kvalitu a komfort, a to i za cenu vyšší počáteční investice. V případě venkovního stínění však jde o investici jednorázovou, která se vám z dlouhodobého hlediska rozhodně vyplatí. Mezi hlavní výhody venkovní stínicí techniky patří:

  • Ochrana před přehříváním – venkovní žaluzie jsou téměř desetkrát účinnější než ty vnitřní. Dokážou zadržet 94 % teplené energie, a tak účinně zabraňují přehřívání budovy.
  • Snadná regulace světla – s venkovními žaluziemi je nastavení úrovně prostupu slunečních paprsků otázkou chvilky. Sami se rozhodnete, kolik přirozeného světla do vašeho interiéru pronikne. Rozhodování vám usnadní inteligentní čidla, která se postarají o automatickou regulaci.
  • Vysoká úroveň soukromí – polohu lamel snadno nastavíte tak, aby přes okna nebylo do interiéru vidět a prostup světla zůstal zachovaný. Díky časovým programům stahování žaluzií pak nasimulujete přítomnost ve chvíli, kdy budete na dovolené. Případné zloděje tak odradíte od nezvané návštěvy.
  • Jednoduché ovládání – zapomeňte na neobratnou manipulaci s řetízky, které jsou typické pro vnitřní žaluzie. Moderní venkovní stínění můžete ovládat elektronicky pomocí vypínače, dálkového ovladače nebo mobilního telefonu.

Vyberte si tvar a barvu lamely podle svých představ

Protože jsou venkovní žaluzie výrazným konstrukčním prvkem budovy, do značné míry ovlivňují její vzhled. Proto výrobci stínění věnují značné úsilí vývoji modelů, které budou nejen funkční, ale také designové a esteticky hodnotné. Že jsou žaluzie dostupné v různých barevných nikoho nepřekvapí. Lamely se vyrábí v mnoha barvách od bílé přes šedou, hnědou, stříbrnou, bronzovou po antracitovou.

Věděli jste, že máte na výběr i z různých typů lamel? Například u venkovních žaluzií LOMAX si zákazníci vyberou ze čtyř různých typů lamel. Nejpoužívanější je lamela ve tvaru písmene C, která vypadá poutavě zejména u oken menších rozměrů. Naopak u francouzských oken nebo velkých prosklených ploch vyniknou elegantní lamely ve tvaru písmen Z nebo S.

Žluzie Lomax

Zmiňovaný výrobce LOMAX soustavně reaguje na trendy v oblasti designu a uvádí na trh takové typy lamel, které podtrhnou luxusní vzhled moderních staveb. Skvělým příkladem je nová lamela Z70, která se vyznačuje kratší šířkou lamely, a tak je vizuálně jemnější. Stejně jako další typy lamel pro venkovní žaluzie LOMAX se Z70 pyšní maximální účinností z hlediska zastínění.

Možnosti ovládání venkovního stínění vám vyrazí dech

Moderní technologie přináší nepřeberné možnosti ovládání venkovního stínění, díky kterým bude komfort bydlení na nejvyšší možné úrovni. I když se stále vyrábí venkovní žaluzie s možností ručního ovládání pomocí kliky, zájem o ně je spíše okrajový. Do popředí se dostává stínění vybavené elektropohony, které se ovládají pomocí nástěnných tlačítek nebo dálkového ovládání.

Ke stínicí technice jsou dostupné i elektronické spínací hodiny, díky kterým se budou žaluzie stahovat v nastavených časových intervalech. Moderní venkovní žaluzie jsou navíc doplněné o inteligentní senzory, které snímají množství dopadajícího slunečního světla a starají se o automatickou regulaci. Opomenout nesmíme ani možnost zapojení stínění do systému Smart Home řízení domácnosti, díky němuž budete žaluzie, rolety, markýzy, osvětlení, vytápění nebo garážová vrata ovládat pomocí mobilního telefonu nebo tabletu z jakéhokoliv místa.

publikováno: 24. 4. 2020
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.