G+

 

 

Víte, jak se správně starat o koupelnový nábytek?


Fotolia_35159623_XS

Koupelnový nábytek pomáhá dotvořit útulné, příjemné a praktické zázemí, jakým by tato místnost, ve které zpravidla každý den začíná i končí, měla být. Aby však sloužil dostatečně dlouho, je třeba věnovat mu odpovídající péči. Podmínky, které v tomto prostoru panují, nejsou zvláště příznivé. Vlhkost, voda a střídání teplot, to jsou zvláště pro dřevo faktory, co mohou i kvalitní koupelnový nábytek rychle znehodnotit.

O tom, že koupelnový nábytek je v moderní koupelně nepostradatelný jsme vás již informovali v tomto článku. Také jste se mohli inspirovat hity v tomto oboru pro letošní rok, na které jsme vás upozorňovali v článku „Koupelnový nábytek – trendy pro rok 2012“. V každém případě se však nevyhnete nutnosti o takový nábytek pořádně pečovat. Jak na to?

Koupelnový nábytek nesmí zůstávat mokrý

I když se v dnešní době vyrábí koupelnový nábytek z materiálů, kterým voda či vlhkost ze své podstaty nevadí, i tak není dobré nechávat ho zbytečně mokrý. Věnujte proto po každé koupeli či sprše několik málo vteřin tomu, abyste dané plochy vytřeli hadrem do sucha. S tímto doporučením samozřejmě úzce souvisí i nutnost větrání pokaždé, kdy se v koupelně vysráží voda, buď právě po koupeli, nebo třeba při sušení prádla. Pokud nevíte, jak efektivně tuto místnost větrat, můžete najít zajímavé informace v článku o koupelnovém ventilátoru ZDE.

Nepoužívejte agresivní čisticí prostředky

Při úklidu koupelny bude třeba se o nábytek postarat více, než jen pouhým otřením hadrem. Nikdy ale nepoužívejte abrazivní či jinak agresivní přípravky, kterými byste povrch (plastový, dřevěný i skleněný) nenávratně poničili. 306745901_a5e92d39c9Na skvrny kupte pouze k tomu určené výrobky, někteří konkrétní výrobci prodávají ke svému sortimentu speciální přípravky, u kterých se nežádoucího efektu nemusíte obávat. Nemáte-li nic po ruce a koupelnový nábytek je špinavý, se zaschlým mýdlem apod., vystačíte si provizorně i s přípravkem na mytí nádobí, který dokáže odmastit povrchy.

Nejen venkovní plochy však potřebují správnou péči. I ty vnitřní se zanášejí prachem a dalšími nečistotami. Nezapomeňte také pravidelně kontrolovat spoje a kování, například uchycení dvířek, poliček apod. Jakékoliv změny, které začne materiál vykazovat, řešte dříve, než se ještě více rozšíří (rez, plíseň apod).

Pravidelná a kvalitní péče o koupelnový nábytek znatelně prodlouží jeho životnost. I přes odolnost používaných materiálů se nelze spoléhat na to, že nábytek nepříznivé okolní vlivy zcela vydrží. Údržba navíc nezabere příliš času, zvláště, budete-li ji provádět každý týden alespoň jednou.

 

publikováno: 6. 6. 2012
přečteno: 774×
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
Financování běžných oprav domu - půjčíme vám

Financování běžných oprav domu – kdo vám půjčí?

Potřebuje váš dům novou střechu nebo zateplení? Odešel vám starý kotel, ale na nový rodinné úspory nestačí?… ...


Fincetrum vám poradí s koupí nemovitosti

Vyplatí se vám koupě investičního bytu?

V současné době stále přibývá Čechů, kteří si pořizují nemovitost za účelem investice. Jak je na tom… ...


Snížení energetické náročnosti budovy je trvale výhodná investice

Proč zateplit dům? Vybrali jsme 10 důvodů, proč zateplit dům

Zateplené domy jsou vidět ve všech českých městech i městečkách a je to dobře. Bohužel je stále ještě mnoho domů,… ...